Фабрики најавуваат двојно повеќе чипови за авто-производителите

2 копии

Трошоците за нерешливиот недостиг на полупроводници се зголемија за повеќе од 90 проценти, поради што производителите на автомобили ќе загубат 210 милијарди ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Падот во последните четири години се проценува на речиси 100% Американската и кинеската економија не можат еден без друг, иако ...
| | веќе видена | слични

Трите автомобилски дистрибутери на полупроводници се казнети од регулаторите за нефер цени Тоа е потег што треба да и помогне на кинеската автомобилска ...
| | веќе видена | слични

Останато

Лице заразено со новиот сој Омикрон на коронавирусот бил на голем концерт во саботата, соопшти денеска данската Управа за безбедност на пациенти. Лицето беше ...
сите 516 | | | веќе видена

-Значи Владата не ги прифати мерките на Филипче за задолжителна вакцинација на лекарите и вработените во администрација!!!Да појасниме, со вакцинацијата се ...
сите 271 | | | веќе видена

Како што информира Автомотосојузот на Македонија, сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по наместа влажни коловози .Од АМСМ предупредуваат дека ...
сите 126 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 154 | | | веќе видена

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 72 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Фабрики најавуваат двојно повеќе чипови за авто-производителите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: