Инвестициите во американската и кинеската технологија остануваат асиметрични

Време зa читање: 2 минути Падот во последните четири години се проценува на речиси 100% Американската и кинеската економија не можат еден без друг, иако ...
| | веќе видена | слични

Се очекува повеќе од илјада роботи да се приклучат на армијата на персоналот за испорака на кинеските компании за е-трговија, (Alibaba, Meituan и JD.com) во ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Комерцијалната и трговската флота на Кина се очекува двојно да се зголеми во наредните 20 години. Американската компанија „Боинг“ предвидува дека на кинеските ...
| | веќе видена | слични

Останато

Дури ни во самиот Изборен штаб на социјалдемократите не им се веруваше кога пред четири години ја слушнаа веста дека освоиле дури 37 градоначалнички места уште ...
сите 503 | | | веќе видена

Претседателот на НСДП, Тито Петковски, смета дека врз резултатот на локалните избори влијаела апстиненцијата на поддржувачите и симпатизерите на СДСМ, кои не ...
сите 329 | | | веќе видена

Интегрален текст од изјава на Антонијо Милошоски, пратеник од ВМРО ДПМНЕ. Tука од Ресен, од Јанковец, сакам да испратам една порака. Mногу сме задоволни од ...
сите 193 | | | веќе видена

Кандидатот за градоначалник за Општина Тетово од Беса Биљал Касами најави нова инвестиција во Тетово, ако како што посочи ја добие довербата од граѓаните на ...
сите 244 | | | веќе видена

Општиот контекст останува поволен за слободата на медиумите и овозможува критичко известување на медиумите и покрај сериозните наоди кои се дел од овој ...
сите 326 | | | веќе видена

Првиот човек на Директоратот за билатерални односи со европски држави, Методија Белевски бил високиот функционер од МНР кој вршел политички притисоци врз ...
сите 181 | | | веќе видена

Две лица од струшкото село Велешта и тројца вевчанци утрово физички се пресметале во близина на Струга. Причина за тепачката била нетрпеливост во сообраќајот.– ...
сите 346 | | | веќе видена

Независниот кандидат за градоначалник на општина Куманово Максим Димитриевски и носителката на листа за советници Ивана Ѓорѓиевска, денеска одржаа средба со ...
сите 154 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Инвестициите во американската и кинеската технологија остануваат асиметрични

Од:
До кого (е-маил):
Порака: