Производителите на автомобили ќе загубат 210 милијарди долари поради недостаток на чипови


Трошоците за нерешливиот недостиг на полупроводници се зголемија за повеќе од 90 проценти, поради што производителите на автомобили ќе загубат 210 милијарди ...
| | веќе видена | слични

Транспортните работници – возачите на камиони, машиновозачите, морнарите на товарните бродови, пристанишните работници, па дури и пилотите и аеродромските ...
| | веќе видена | слични

Веќе година и пол недостатокот на компјутерски чипови и штети на автомобилската индустрија, принудувајќи некои од фабриките да се затворат, што ја забави ...
| | веќе видена | слични

Растечкиот недостаток на електрична енергија во североисточна Кина ги остави домовите без електрична енергија и го прекина производството во голем број ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Официјални лица во сегашната американска администрација вршат притисок врз компаниите што произведуваат полупроводници да бидат „потранспарентни“ во однос на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Речиси на четири од пет производители на електроника им е се потешко да најдат квалификувани работници, покажуваат резултатите од истражувањето на глобалната ...
| | веќе видена | слични

Останато

Вечерва во Тема на денот на Сител министерот за животна средина Насер Нуредини на прашање дали тие како институција ќе бидат пример за граѓаните и ќе ги ...
сите 154 | | | веќе видена

-Значи Владата не ги прифати мерките на Филипче за задолжителна вакцинација на лекарите и вработените во администрација!!!Да појасниме, со вакцинацијата се ...
сите 271 | | | веќе видена

Како што информира Автомотосојузот на Македонија, сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по наместа влажни коловози .Од АМСМ предупредуваат дека ...
сите 121 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 154 | | | веќе видена

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 72 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Производителите на автомобили ќе загубат 210 милијарди долари поради недостаток на чипови

Од:
До кого (е-маил):
Порака: