Сочувство од турското МНР за пожарот во Тетово


3 копии

Имињата на 14-те пациенти заразени со коронавирусот кои минатата седмица ги загубија животите за само неколку минути во тетовската модуларна болница, нема да ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Имињата на 14-те пациенти заразени со Ковид-19, кои минатата недела изгореа за неколку минути во тетовската модуларна болница, нема да бидат јавно објавени. ...
| | веќе видена | слични

Во катастрофалниот пожар кој избувна во модуларната болница во Тетово загинаа 14 лица, а 12 беа повредени. Имињата на загинатите нема да бидат објавени во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Поминаа 6 дена од катастрофалниот пожар во тетовската модуларна болница, а освен што нема одговорност, нема ниту официјален податок за лицата кои загинаа. ...
| | веќе видена | слични
11 копии
2 копии

Како што беше претходно најавено, во саботата во Тетово со почеток од 13,30 часот се оддржа протестен марш во чест на загинатите во пожарот во модуларната ...
| | веќе видена | слични

Навивачката група на Шкендија „Балисти“ и голем број граѓани на Тетово одржаа граѓански марш во чест на загинатите лица од пожарот кој ја зафати модуларната ...
| | веќе видена | слични

Четиринаесет дрвја денеска симболично беа засадени на плоштадот „Илирија“ во Тетово, во знак на почит кон загинатите во пожарот кој избувна во тетовскиот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Доколку локалните избори кои се одржаа пред точно една недела, односно на 17-ти октомври, беа парламентарни избори на кои граѓаните ќе избираа народни ...
сите 428 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев кажа дека во вториот круг од локалните избори ќе го поддржи струшкиот кандидат на ДУИ, Рамиз Мерко за нов мандат во градот. Ова доаѓа ...
сите 272 | | | веќе видена

Институционалната поставеност и правната рамка на процесите за јавни набавки во Северна Македонија во голема мера се усогласени со законодавството на ЕУ, но ...
сите 376 | | | веќе видена

Актерот Алек Болдвин присуствуваше на приватна комеморација за Халина Хачинс, снимателката која случајно ја уби на снимањето на новиот филм, заедно со ...
сите 123 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ Зоран Заев денеска во Радовиш се сретна со граѓаните и со пензионерите, кои ги повика на 31 октомври обединети заедно да ја донесат ...
сите 118 | | | веќе видена

Од Кисела Вода испративме порака дека времето на неработниците и на оние што даваат лажни ветувања а ништо не исполнија од тоа што ветија, е завршено. Сега ќе ...
сите 327 | | | веќе видена

Одиме по граѓаните, тропаме по вратите, ја бараме нивната поддршка едноставно она кое што е потребно и покрај огромната предност на ВМРО-ДПМНЕ во првиот круг ...
сите 55 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ објави дел од лицата за кои, како што претходно соопшти, има информации дека се дел од злосторничката група која давала наредби за тепање, убивање и ...
сите 53 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сочувство од турското МНР за пожарот во Тетово

Од:
До кого (е-маил):
Порака: