Уапсен „фраер“ од Липковско зашто се тепал со полицаец

2 копии

На 6 август 2021 во 21.00 часот, на место викано „Орлов Камен“, на патот за с.Бирино, крушевско, полициски службеници од Полициската станица Крушево ги лишиле ...
| | веќе видена | слични

Полициски службеници се повредени во сообраќајна незгода која се случила вчера во попладневните часови, на скопската обиколница, во правец од Арачиново кон ...
| | веќе видена | слични
3 копии

На 06.08.2021, полициски службеници од ОВР Кочани, во кооординација со Јавен обвинител, во полициска станица е повикана Н.Н.(26) од с.Соколарци, кочанско, во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Жена од Кочани за пари ширела материјал со недолична содржина на „Фејсбук“, полицијата соопшти дека е осомничена за посредување во вршење проституција. Како ...
| | веќе видена | слични

Полициски службеници од ОВР Кочани, во кооординација со јавен обвинител вчера во полициска станица ја повикале Н.Н.(26) од село Соколарци, кочанско, во врска ...
| | веќе видена | слични

Полицијата од СВР Скопје, денеска лишила од слобода три лица поради основано сомнение дека го предизвикале пожарот за кој утрово во 05:28 часот било пријавено ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Поради задоцнетите вакцини граѓаните престанаа и да веруваат во вакцинација и во мерките. Мерките кои ги воведе власта доведоа до терет кај сите граѓани, да не ...
сите 563 | | | веќе видена

Засега нови рестриктивни мерки или некои препораки нема да има освен тоа што сега е како критериум за влез на настани, угостителски објекти и се бара најмалку ...
сите 485 | | | веќе видена

Охрид, 24. септември 2021 (ИНПРЕС) – Две успешни интервенции забележаа попладнево пожарникарите од охридската Територијална противпожарна единица. Во едниот ...
сите 6 | | | веќе видена

Генералниот секретар на Обединетите Нации, Антонио Гутереш, предупреди на потенцијална нова студена војна помеѓу Кина и Соединетите држави и побара од земјите ...
сите 192 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 3.858 тестирања, а ...
сите 250 | | | веќе видена

ДИМИТРОВ ВЕЛИ ДЕКА НЕ МОЖЕ ДА ИМА НАПРЕДОК КОГА БУГАРИЈА УЦЕНУВА Бугарија го прекршила членот 2 од Договор за добрососедство, изјави денеска Никола Димитров, ...
сите 38 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Уапсен „фраер“ од Липковско зашто се тепал со полицаец

Од:
До кого (е-маил):
Порака: