Експертите контра Герасимовски: Не смеел да ја избрише марката „Беби биф“ без правосилна судска пресуда

Експертот за заштита на правата од интелектуална сопственост, професорот Љубиша Стефаноски, смета дека Горан Герасимовски, директорот на Државниот завод за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На 3 август излезе годишниот извештај за работата на Јавните обвинителства за 2020 година. Бројките и табелите кои ќе ги прочитате во текстот, кои се наведени ...
| | веќе видена | слични

Четворица Британци упаднале во електронската комуникација меѓу фирма од Радовиш и фирма од Лондон и со лажни фактури на нашава успеале да ѝ извлечат 250.000 ...
| | веќе видена | слични
16 копии
2 копии
5 копии

МВР поднесе една кривична пријава за четворица државјани на Велика Британија, кои извршиле кривично дело компјутерска измама. Според полицијата, осомничените ...
| | веќе видена | слични

Сè она што го побарало ОЈО од Централен регистар, поврзано со овој случај, ние сме го доставиле. Со оглед на фактот што се работи за истражна постапка, би се ...
| | веќе видена | слични

Обвинителката Ленче Ристоска за ДВ изјави дека експремиерот Никола Груевски, кој како бегалец од правдата, отвори бизниси во Унгарија, би можел да се соочи ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ бараат да се формира анкетна комисија за пожарот во модуларната болница во Тетово. Тие уште еднаш побара оставки од премиерот Зоран ...
сите 473 | | | веќе видена

Полицајците Константин Каљинин и Владимир Макаров се хероите кои успеале да ги совладаат напаѓачот кој вчера на универзитетот во Перм уби осум лица, а рани ...
сите 63 | | | веќе видена

Бугарија очекува ефективни дејствија од институциите на Европската Унија за валоризирање на вредностите на демократијата и почитувањето на човековите права во ...
сите 429 | | | веќе видена

Според неделната анализа на Институтот за јавно здравје (ИЈЗ) од почетокот на пандемијата во земјава едно лице по третпат се заразило од ковид-19, а вкупно се ...
сите 307 | | | веќе видена

Во вечерашното гостување во Тема на денот во Централниот дневник на Сител поранешниот пратеник од ВМРО-ДПМНЕ Илија Димовски вели несомнено е дека ВМРО-ДПМНЕ ќе ...
сите 99 | | | веќе видена

Расте опозициското расположение во државата и по се македонските граѓани сакаат промени. Анкетите од изминатиов период покажуваат дека македонските граѓани се ...
сите 68 | | | веќе видена

Тој истакна дека САД е „повторно на маса на меѓународните форуми, особено на Обединетите нации Претседателот Џо Бајден вели дека светот мора да работи заедно ...
сите 157 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Експертите контра Герасимовски: Не смеел да ја избрише марката „Беби биф“ без правосилна судска пресуда

Од:
До кого (е-маил):
Порака: