Невакцинираните можна пречка за домашната економија, есента носи потреба за дополнителна помош од државата

Ако се случи ново затворање од есен, македонската економија ќе се соочи со катастрофални и непоправливи последици, предупредуваат стопанствениците. Велат дека ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Владата ја дополни Програмата за поддршка на домашен туризам за работници со ниски приходи со дополнителни 22.900.000,00 денари со што вкупниот износ на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Владата ќе додели еднократна финансиска помош во висина од 111 милиони денари за 382 лиценцирани туристички агенции, категоризирани ресторани за свадби и ноќни ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Време зa читање: 4 минути Владата на 92-та седница донесе одлуки за трите јавни повици, дел од мерките од шестиот економски пакет, со кои се одобрува исплата ...
| | веќе видена | слични

Владата одобри милиони евра помош за над 100 ресторани за свадби, 17 ноќни клубови и за околу 260 туристички агенции. Најмногу средства ќе добијат ...
| | веќе видена | слични

Владата на седница донесе одлука за одобрување на средства од државниот буџет за 2021 година за туристички агенции, како дел од пакетите за справување со ...
| | веќе видена | слични

Дигитализација на картотеката на Институтот за македонски јазик, дополнета парична награда за олимпиецот Дејан Георгиевски и одобрени средствата за помош на ...
| | веќе видена | слични

Еднократна финансиска помош туристички агенции, категоризирани ресторани за свадби и ноќни клубови Владата на Република Северна Македонија останува посветена ...
| | веќе видена | слични

Владата одобри за исплата околу еден милион евра за еднократна финансиска помош за ресторани за свадби и ноќни клубови, кои не работеа долги периоди за време ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Владата ја разгледа и усвои Информацијата за преземање активности во врска со дигитализацијата на картотеките при Институтот за македонски јазик „Крсте ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Приведениот напаѓач на универзитетот во Русија, Тимур Бекмансуров објавил долго, детално објаснување за неговата подготовка за нападот, во кое тој тврди дека ...
сите 68 | | | веќе видена

Ако власта има сериозна намера и ако вистински сака, анкетна комисија во Собранито може и треба да се свика веднаш, смета лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан ...
сите 228 | | | веќе видена

Пожарникари со едно возило на Бригадата за противпожарна заштита на Град Скопје вечерва интервенирале во кругот на поранешната фабрика за мебел „Треска“, ...
сите 61 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ прашува дали Јавното обвинителство соработува со градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов и директорот на „Водовод“, Душко Весковски, па ...
сите 198 | | | веќе видена

Во организација на Собранието на Република Унгарија, денеска се одржа Десеттиот состанок на претседатели на парламенти на земјите од Југоисточна Европа ...
сите 103 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев, денеска изјави дека не мисли да го разреши Венко Филипче од функцијата министер за здравство, заради писмото на Хируршкиот колектив во ...
сите 41 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Невакцинираните можна пречка за домашната економија, есента носи потреба за дополнителна помош од државата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: