Мари е оптимист: Сакам да го освојам златото во Токио

4 копии

Наспроти четвртфиналните возбудувања во сингл конкуренција, денеска на програмата беа и двете полуфинални битки во дубл конкуренција, а епилогот од двете ...
| | веќе видена | слични

Хрватските тенисери ќе играат едни против други во финалето на турнирот на двојки на Олимписките игри во Токио, што не е забележано од 1908 година, кога ...
| | веќе видена | слични

Хрватскиот пар Марин Чилиќ и Иван Додиг се првите финалисти на тенискиот турнир во двојки на ЛОИ во Токио. Чилиќ и Додиг без проблеми во полуфиналето ги ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Каква ни е државата, такво ни е и судството. Државата обезличена, со сменето име преку два политички потписи, без напредок во ниту еден сектор, сиромашна, ...
сите 145 | | | веќе видена

Не ни треба територија, ниту да кажеме дека македонскиот јазик е наш, вели српскиот претседател Александар Вучиќ. Рече дека бараат само братство и ...
сите 421 | | | веќе видена

Австриските власти разбија мрежа на трговци со дрога во која учествувале лица од Албанија и Косово. Запленети биле наркотици, пари и автомобили, јавуваат ...
сите 106 | | | веќе видена

Криминалот и корупцијата почнуваат и завршуваат со Зоран Заев и СДСМ во Република Македонија.Извештајот на Стејт Департментот е потврда за криминалот на Заев и ...
сите 219 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мари е оптимист: Сакам да го освојам златото во Токио

Од:
До кого (е-маил):
Порака: