166 сообраќајни прекршоци во Скопје, 61 за брзо возење


3 копии
2 копии

Синоќа во периодот од 21.00 (28.07.2021) до 01.00 (29.07.2021) часот Министерството за внатрешни работи со посебно опремен радар за снимање во ноќни услови, ...
| | веќе видена | слични

Сите возачи од земјава кои возат брзо, односно со брзина повисока од дозволената, треба да бидат особено внимателнии, бидејќи МВР ги следи со посебно опремен ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Со поставување бел точак за спомен на Билаљ Љамалари, велосипедист кој почина откако беше удрен со автомобил на булеварот „Кочо Рацин“, и повик за свесност на ...
| | веќе видена | слични
6 копии

„НаТочак“ вечерва постави бел точак (ghost bike) на локацијата во Скопје каде Билаљ Љамалари го изгуби својот живот по сообраќајниот судир во кој тој возејќи ...
| | веќе видена | слични

Инфраструктура за посакуваното однесување во сообраќајот, семафорски систем прилагоден на потребите на најранливите, а не на заштитените во возилата, праведно ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Каква ни е државата, такво ни е и судството. Државата обезличена, со сменето име преку два политички потписи, без напредок во ниту еден сектор, сиромашна, ...
сите 145 | | | веќе видена

Не ни треба територија, ниту да кажеме дека македонскиот јазик е наш, вели српскиот претседател Александар Вучиќ. Рече дека бараат само братство и ...
сите 462 | | | веќе видена

Австриските власти разбија мрежа на трговци со дрога во која учествувале лица од Албанија и Косово. Запленети биле наркотици, пари и автомобили, јавуваат ...
сите 106 | | | веќе видена

Криминалот и корупцијата почнуваат и завршуваат со Зоран Заев и СДСМ во Република Македонија.Извештајот на Стејт Департментот е потврда за криминалот на Заев и ...
сите 219 | | | веќе видена

ИНИЦИЈАТИВАТА „ОТВОРЕН БАЛКАН“ ЌЕ ДОНЕСЕ БЕНЕФИТ ЗА ТРИТЕ ЗЕМЈИ Претседателот на Србија Вучиќ додаде дека со ова се докажува дека Србија, Македонија и Албанија ...
сите 126 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

166 сообраќајни прекршоци во Скопје, 61 за брзо возење

Од:
До кого (е-маил):
Порака: