Амандманска расправа за ребалансот на Буџетот


4 копии
3 копии

Официјалните податоци од надлежни институции ја потврдуваат успешноста на мерките и политиките на Владата предводена од СДСМ и премиерот Зоран Заев. Последните ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Последните податоци од Државниот завод за статистика говорат дека просечната плата исплатена во месец мај изнесува 28.721 денари.Споредено со месец мај 2020, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Економските политики на Владата предводена од СДСМ и премиерот Зоран Заев даваат реални резултати потврдени со официјални економски податоци. Според последните ...
| | веќе видена | слични

Прифатени се осум амандамни на ребалансот на Буџетот, од вкупно 222 колку што беа поднесени. Меѓу прифатените амандмани има и неколку поднесени од опозицијата. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Морам да ја споменам онаа анкета која и американската амбасадорка ја обелодени дека довербата во судството е само 8% и неизбежно е да се спомене што им беше ...
сите 456 | | | веќе видена

Во францускиот предлогот се газат на македонските позиции, таму јасно пишува дека во однос на македонскиот јазик двете страни, ќе дадат свое гледање на истиот ...
сите 516 | | | веќе видена

Вчерашниот предлог на Франција до Бугарија и Република Македонија за решавање на спорот е идентичен со првичниот што беше изгласан во бугарскиот парламент. Ова ...
сите 642 | | | веќе видена

Украинската криза може да заврши на три начини, истакна поранешниот американски државен секретар Хенри Кисинџер за весникот „Спектејтор“. Според него, првото ...
сите 338 | | | веќе видена

Со сите мани кои ги има Бугарија има јасна национална стратегија, а клучно е прашањето за Македонија. Конзистентната бугарска политика кон Македонија, уште од ...
сите 80 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Амандманска расправа за ребалансот на Буџетот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: