Очекувајте сметката за струја за јули да ви биде „солена“


Намаленото ДДВ за струја стапи во сила. Законските измени влегоа во службен весник. Граѓаните за месец јули ќе добијат фактури во кои ќе биде пресметано и ...
| | веќе видена | слични
9 копии
3 копии
2 копии

Од СДСМ ги усвои измените и дополнувањата на законот за додадена вредност, со што ддвто за електрична енергија се намалува од 18 на 5 отсто, бидејки со тоа ќе ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Два дена реакции во јавноста за изјавата на коалициската пратеничка на Заев, Морачанин, дека цената на струјата требало да биде поскапа. Заев никаде го нема да ...
| | веќе видена | слични
3 копии

СДСМ е целосно посветена на интересите на граѓаните и носи решенија кои овозможуваат подобрување на квалитетот на животот на сите граѓани во државата. ...
| | веќе видена | слични

СДСМ е целосно посветена на интересите на граѓаните и носи решенија кои овозможуваат подобрување на квалитетот на животот на сите граѓани во државата, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Српската православна црква (СПЦ) на својот официјален сајт најави дека в четврток на 19 мај во Соборниот храм Св.Сава во Белград, патријархот на СПЦ г.г. ...
сите 484 | | | веќе видена

Откако неуспешните блокади на ВМРО-ДПМНЕ во Собранието пропаднаа, невидените чекори од Белиот дворец се сведоа на протест кој треба да се одржи за еден месец ...
сите 204 | | | веќе видена

Северна Кореја може да биде жариште каде би се појавиле нови соеви на ковид. Свеската здравствена организација(СЗО) е загрижена од високото ниво на пренос на ...
сите 214 | | | веќе видена

Ракометарките од Автокоманда со својата игра, залагање, упорност, но и верба во своите квалитети, уште еднаш ги израдуваа своите навивачи, а отсјајот од ...
сите 120 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Очекувајте сметката за струја за јули да ви биде „солена“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: