Бензините поскапуваат за половина денар, цената на дизелот останува иста


2 копии

Сe укина дополнителната акциза на дизел горивото со што граѓаните ќе плаќаат два денари пониска цена.Целта на оваа мерка е да се заштити стандардот на ...
| | веќе видена | слични

„СДСМ останува посветена на заштита и унапредување на животниот стандард на сите граѓани. Сe укина дополнителната акциза на дизел горивото со што граѓаните ќе ...
| | веќе видена | слични

Прес-конференција, Костадин Костадинов портпарол на СДСМ и пратеник СДСМ останува посветена на заштита и унапредување на животниот стандард на сите граѓани. Сe ...
| | веќе видена | слични
2 копии
5 копии

Сe укинува дополнителната акциза на дизел горивото со што граѓаните ќе плаќаат два денари пониска цена, информираат од владината прес-служба. Со измените ...
| | веќе видена | слични

Се укинува дополнителната акциза на дизел горивата - Од ноќеска на полноќ ќе бидат поевтини за два денари. Но бензините поскапуваат за половина денар. И покрај ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги донесе одлука со која се врши зголемување на малопродажните цени на нафтените деривати во просек за 0,04 ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Владата соопшти дека ја укинува дополнителната акциза на дизел горивото со што граѓаните ќе плаќаат два денари пониска цена.Целта, како што велат од Владата, е ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Политиката не може да се меша со историјата, ниту нешто да смени. За да се гради пријателство и добри односи, треба да се изгради и пријателски амбиент. Ако ...
сите 121 | | | веќе видена

Мене ми се потребни влезните информации од извештајот, за да можам мирно да спијам и слободно да ја донесам и оправдам одлуката, без разлика дали е оставка и ...
сите 294 | | | веќе видена

Приведениот напаѓач на универзитетот во Русија, Тимур Бекмансуров објавил долго, детално објаснување за неговата подготовка за нападот, во кое тој тврди дека ...
сите 64 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи за време на посетата на Њујорк во рамките на неговото учество на 76 заседание на Генералното Собрание, го посети ...
сите 141 | | | веќе видена

Разбираме дека е уплашен, дека го чека казната од граѓаните, но по дебаклот што му се случи на ТВ дуелот, на Мицкоски не му се доволни ниту 10 интервјуа за да ...
сите 243 | | | веќе видена

Верувам дека преку дијалог и разговор заедно, можеме да бидеме повеќе од помош, отколку како во минатото пред 10-15 години, кога лидерите беа поодалечени. ...
сите 125 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бензините поскапуваат за половина денар, цената на дизелот останува иста

Од:
До кого (е-маил):
Порака: