Спасовски: Со кочења и блокади ВМРО-ДПМНЕ не може да донесе никаков напредок, тоа е нереформирана партија


Нема боја што сокрива криминал и предавства што ВМРО-ДПМНЕ и ги нанесе на сопствената држава, на сопствениот народ, посочи вечерва во Делчево потпретседателот ...
| | веќе видена | слични
5 копии

„Решивме наместо да инвестираме во палми, во непродуктивни споменици кои блештат од корупција, да инвестираме во луѓето и нивните потреби. Покажавме дека може ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Четири години, политиките што ги реализира СДСМ носат успеси и радости и на домашен и на меѓународен план, порача вечерва секретарот за меѓународна соработка ...
| | веќе видена | слични

- Пред четири години бевме изолирана држава која се плаши од своите соседи, држава која мислеше дека сите и се непријатели, држава која не веруваше во својата ...
| | веќе видена | слични

„Политиките што ги води СДСМ носат успеси и радост. Пред 4 години бевме изолирана држава која се плаши од соседите и мисли дека сите ѝ се непријатели, држава ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Пратеничката на СДСМ Бети Рабаџиевска на граѓанската трибина под мотото „Најдоброто за нашата општина" во Ресен се осврна на сработеното во изминатите четири ...
| | веќе видена | слични

Нашата држава никогаш немала толку силно изразени поддршка и почит што ги добиваме како народ од целиот свет, како што имаме денеска, напиша Премиерот на ...
| | веќе видена | слични

Никогаш нашата земја немала толку силно изразена поддршка од целиот свет како што ја имаме денеска и почитта што ја добиваме како народ, истакна претседателот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Со ребалансот на Буџетот Владата предводена од СДСМ обезбедува заштеда на 200 милиони евра непродуктивни трошоци, обезбедува средства за производство на ...
сите 362 | | | веќе видена

Се чини дека сите чинители во општеството и граѓаните заборавија зошто почна штрајкот на наставниците. Штрајкот на наставниците почна затоа што тие бараа ...
сите 260 | | | веќе видена

Ердоган, исто така, рекол дека верува оти треба да се укине ембаргото за извоз на оружје воведено за Турција по нејзината инвазија на Сирија во 2019 година, ...
сите 874 | | | веќе видена

Во полициската станица во Драчево било пријавено дека на улицата „Малешевска", К.В. (67) од Скопје испукал два куршуми од пиштол и повредил куче, сопственост ...
сите 432 | | | веќе видена

„СДСМ да не молчи и да одговори дали и кои нивни функционери присуствувале и знаеле за средбите на Талат Џафери со лица од Чеченија кои претставуваат ризик за ...
сите 345 | | | веќе видена

Украина треба да стане полноправен кандидат за пристапување во ЕУ, наместо да биде дел од т.н. пошироко предворје на ЕУ наречено „европската политичка ...
сите 340 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Спасовски: Со кочења и блокади ВМРО-ДПМНЕ не може да донесе никаков напредок, тоа е нереформирана партија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: