Маричиќ: Се отпишуваат 10 милиони евра долгови на 150.000 граѓани


2 копии

Соопштение до јавноста, реакција на изјавата на Благој Бочварски „Министерот за транспорт и врски Благој Бочварски сеуште го спие својот четири годишниот сон. ...
| | веќе видена | слични
6 копии

 Преземените мерки доведоа до тоа, во време на пандемија, да имаме раст на минималната и на просечната плата и да имаме пад на невработеноста. Минималната ...
| | веќе видена | слични

„Економските политики и мерки, што ги реализира Владата предводена од СДСМ обезбедуваат стабилност и развој на домашната економија и за време на светска криза. ...
| | веќе видена | слични

Прес-конференција на Размена Дуровиќ Чекиќ, претседателка на Комисија за економија на СДСМ Економските политики и мерки, што ги реализира Владата предводена од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во Тетово денеска почнаа да уриваат објекти на местото каде треба да се продолжи булеварот „Благоја Тоска“, за што средства локалната самоуправа доби од ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Ѓоргија Сајкоски, на вечерашната трибина во Прилеп, истакна дека власта потрошила 16 и пол милијарди евра пари на народот, ...
| | веќе видена | слични

Заменик претседателката на СДСМ Сања Лукаревска на трибината „Најдоброто за нашата општина” во Крушево со факти и бројки ги поткрепи мерките и политики на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Деновиве завршува најцрното поглавје во историјата на Мариупол. Украинските борци ја напуштија фабриката за челик Азовстал по речиси тримесечен отпор. Тоа е ...
сите 393 | | | веќе видена

Се чини дека сите чинители во општеството и граѓаните заборавија зошто почна штрајкот на наставниците. Штрајкот на наставниците почна затоа што тие бараа ...
сите 282 | | | веќе видена

Ердоган, исто така, рекол дека верува оти треба да се укине ембаргото за извоз на оружје воведено за Турција по нејзината инвазија на Сирија во 2019 година, ...
сите 855 | | | веќе видена

Тие кои имаат полна уста со реторика за интеграции и обвинувања кон другите за Русија, се демаскираа на најскандалозен начин. Во пресрет на 20-годишнината од ...
сите 361 | | | веќе видена

Откако Европската комисија во средата првпат даде рок за одржување на првата меѓувладина конференција со Северна Македонија и Албанија и преговорите со двете ...
сите 143 | | | веќе видена

Северна Кореја петти ден по ред објави дека има повеќе од 200.000 новозаразени пациенти кои страдаат од треска предизвикана од епидемијата на Ковид-19, со што ...
сите 304 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Маричиќ: Се отпишуваат 10 милиони евра долгови на 150.000 граѓани

Од:
До кого (е-маил):
Порака: