Ковид дипломатија: УСПЕХОТ НА ВУЧИЌ како премина во ПОВИСОКА КАТЕГОРИЈА

Единаесет дена откако КОВИД-19 беше прогласен за глобална пандемија, српскиот претседател Александар Вучиќ го бакна кинеското национално знаме во знак на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Податоците што доаѓаат со месеци за руската вакцина против коронавирусot, Спутник V не откриваат никакви нови несакани ефекти, изјави денеска извршниот ...
| | веќе видена | слични
15 копии

Во белградскиот Институт „Торлак“ денеска пристигна значително количество на супстанција за производство на руската вакцина против ковид-19 „Спутник В“. ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Индонезиските власти бараат странските посетители да бидат целосно вакцинирани против ковид-19, со цел да влезат во таа земја, во обид да се запре ширењето на ...
| | веќе видена | слични

Индонезиските власти им забрануваат влез на странците кои немаат примено две дози вакцини против Ковид-19, со што би го спречиле ширењето на корона вирусот, ...
| | веќе видена | слични

Клиничките испитувања на „Спутник Ве“ (Спутник V) на тинејџери на возраст од 12-17 години започнаа во Москва, изјави заменик-градоначалникот на руската ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Српскиот министер за иновации и технолошки развој и претседател на Меѓувладиниот комитет за соработка со Русија, Ненад Поповиќ најави дека утре во Србија ќе ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ќе се менуваат предлог мерките на Комисијата за заразни болести. Владата очигледно ја спушта топката - ги врати назад и бара од Комисијата анализи и предлози ...
сите 422 | | | веќе видена

Членот на Извршниот и на Централниот одбор на СДСМ Петре Шилегов пред почетокот на седницата на ЦО на партијата изјави дека нема да се расправа за оставката на ...
сите 397 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски одговарајќи на новинарско прашање на денешната изјава во општина Аеродром дали очекува промени од новата власт ...
сите 166 | | | веќе видена

Алтернатива како сериозна политичка партија која отсекогаш знаела да се издигне над сопствените интереси вечерва разговараше за можноста и помошта за ...
сите 205 | | | веќе видена

Првите двајца ќе бидат пуштени утре, на 27 ноември, други двајца на 28 ноември, уште двајца на 30 ноември и едно лице на 1 декември. Српскиот државјанин ќе ...
сите 264 | | | веќе видена

Советничката група на СДСМ на коалицијата и ДУИ во Град Скопје вчера поднесе иницијатива за свикување на вонредна седница на Советот на која треба да се усвои ...
сите 108 | | | веќе видена

Македонските фудбалери ќе играат против европскиот шампион Италија, во баражот за Светското првенство кое следната година ќе се игра во Катар. Денес се одржа ...
сите 202 | | | веќе видена

До 250.000 лева (125.000 евра) отштета ќе треба да исплати Бугарија за починатите во автобуската несреќа на автопатот „Струма“, доколку се докаже дека условите ...
сите 246 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ковид дипломатија: УСПЕХОТ НА ВУЧИЌ како премина во ПОВИСОКА КАТЕГОРИЈА

Од:
До кого (е-маил):
Порака: