Повеќе вести како оваа (25)

Единаесет дена откако КОВИД-19 беше прогласен за глобална пандемија, српскиот претседател Александар Вучиќ го бакна кинеското национално знаме во знак на ...
сите 44 | | | веќе видена

Агенцијата за лекови и медицински средства во Србија издадоа решение за 100.000 вакцини од Кина кои ги поминаа сите неопходни тестови. „Кинеската вакцина е со ...
| | веќе видена | слични

Србија потпиша договор со кинеската компанија „Синофарм“ за набавка на нови количини на вакцини, пренесуваат српските медиуми. На потпишувањето присуствуваше ...
| | веќе видена | слични

Српскиот претседателот, Александар Вучиќ, денеска посочи дека сите се заинтересирани за кинеската вакцина, но дека Србија не може да ги извезува, јави ...
| | веќе видена | слични

Српскиот претседателот, Александар Вучиќ, денеска посочи дека сите се заинтересирани за кинеската вакцина, но дека Србија не може да ги извезува, јави ...
| | веќе видена | слични

Српскиот претседателот, Александар Вучиќ, денеска посочи дека сите се заинтересирани за кинеската вакцина, но дека Србија не може да ги извезува, јави ...
| | веќе видена | слични

Српскиот претседателот, Александар Вучиќ, денеска посочи дека сите се заинтересирани за кинеската вакцина, но дека Србија не може да ги извезува, јави ...
| | веќе видена | слични

Српскиот претседателот, Александар Вучиќ, денеска посочи дека сите се заинтересирани за кинеската вакцина, но дека Србија не може да ги извезува, јави ...
| | веќе видена | слични

Српскиот претседателот, Александар Вучиќ, денеска посочи дека сите се заинтересирани за кинеската вакцина, но дека Србија не може да ги извезува, јави ...
| | веќе видена | слични

Утрово на аеродромот „Никола Тесла“ во Белград пристигнаа милион дози од кинеската вакцина против ковид-19 „Синофарм“. Вакцинацијата со кинеската вакцина ќе ...
| | веќе видена | слични

Утрово на аеродромот „Никола Тесла“ во Белград пристигнаа милион дози од кинеската вакцина против ковид-19 „Синофарм“. Вакцинацијата со кинеската вакцина ќе ...
| | веќе видена | слични

Уште половина милион дози од вакцината против коронавирусот на кинеската компанија „Синофарм“ вечерва пристигнаа на аеродромот во Белград, пречекани од ...
| | веќе видена | слични

Уште половина милион дози од вакцината против коронавирусот на кинеската компанија „Синофарм“ вечерва пристигнаа на аеродромот во Белград, пречекани од ...
| | веќе видена | слични

Претседатело на Србија, Александар Вучиќ, зборувал за добрата вест што ја донел од Абу Даби, како и за напредокот на борбата против организираниот криминал. ...
| | веќе видена | слични

Благодарение на кинеската и руската вакцина, имунизацијата против коронавирусот започна рано во Србија и Унгарија, но вакцинацијата со третата доза сега ...
| | веќе видена | слични

За време на пречекот на авионот со кинески вакцини од компанијата „Синофарм“, претседателот на Србија, Александар Вучиќизјави дека ќе се вакцинира токму со ...
| | веќе видена | слични

Нов контингент од половина милион дози вакцини против коронавирусот на кинескиот производител Синофарм пристигна денес во Србија. Авионот со вакцините слета на ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, денес, на аеродромот Никола Тесла, ќе го пречека авионот на Ер Србија, кој ќе донесе во Белград еден милион вакцини ...
| | веќе видена | слични

Авионот со товар од еден милион дози на кинеската вакцина Синофарм денеска слета на белградскиот аеродром Никола Тесла, а беше пречекан од српскиот претседател ...
| | веќе видена | слични

Додека Македонија чека од пријателите од Грција и Бугарија, како што најавуваше премиерот Зоран Заев, Србија купи вакцини од Кина и таму веќе се спроведува ...
| | веќе видена | слични

Уште повеќе ...