Филипче објасни дали ќе има трета доза на вакцина против Ковид-19


На инфективното одделение во Велес лежи 43 годишниот пациент кај кој е лоциран делта сој на ковид 19 за „Телма“ вели дека не верува дека има корона. Неодамна ...
| | веќе видена | слични

По најавите од Министерството за здравство дека од понеделник ќе се дозволи вакцинација на деца од 12 до 16 години со вакцината „Фајзер“, микробиологот д-р ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Во една од овие болнички соби на инфективното одделение во велес лежи 43 годишниот пациент кај кој е лоциран делта сој на ковид 19. Случајно го затекнавме на ...
| | веќе видена | слични

Министерството за здравство одлучи од понеделник да дозволи со вакцината на „Фајзер“ да се вакцинираат и деца меѓу 12 и 16 години, одлука што ќе биде на ...
| | веќе видена | слични

На само три дена пред почетокот на вакцинацијата на младата популација од 12 до 16 години, реакциите на родителите се поделени, но сепак доминира мислењето ...
| | веќе видена | слични

Денеска или до крајот на неделата за ова ќе расправа Комисијата за заразни болести на чиј состанок на дневен ред ќе биде и евентуален карантин за доаѓање од ...
| | веќе видена | слични

Негативен ПЦР тест или доказ за вакцинација за влез во Македонија. Утре или до крајот на неделата за ова ќе расправа Комисијата за заразни болести на чиј ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство Венко Филипче смета дека сега, кога државата обезбедила доволно вакцини против ковид-19 за да бидат достапни за секој што сака да се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Политиката не може да се меша со историјата, ниту нешто да смени. За да се гради пријателство и добри односи, треба да се изгради и пријателски амбиент. Ако ...
сите 121 | | | веќе видена

Мене ми се потребни влезните информации од извештајот, за да можам мирно да спијам и слободно да ја донесам и оправдам одлуката, без разлика дали е оставка и ...
сите 294 | | | веќе видена

Приведениот напаѓач на универзитетот во Русија, Тимур Бекмансуров објавил долго, детално објаснување за неговата подготовка за нападот, во кое тој тврди дека ...
сите 64 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи за време на посетата на Њујорк во рамките на неговото учество на 76 заседание на Генералното Собрание, го посети ...
сите 141 | | | веќе видена

Разбираме дека е уплашен, дека го чека казната од граѓаните, но по дебаклот што му се случи на ТВ дуелот, на Мицкоски не му се доволни ниту 10 интервјуа за да ...
сите 243 | | | веќе видена

Верувам дека преку дијалог и разговор заедно, можеме да бидеме повеќе од помош, отколку како во минатото пред 10-15 години, кога лидерите беа поодалечени. ...
сите 125 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Филипче објасни дали ќе има трета доза на вакцина против Ковид-19

Од:
До кого (е-маил):
Порака: