Во Охрид стартува нова регионална иницијатива Б6


Министерот за надворешни работи Бујар Османи во интервју за Утрински брифинг зборуваше за Преспа форумот и за пораките што од него стигнаа за земјава. Тој ...
| | веќе видена | слични

На „Преспа Форумот“ многу работевме за да создадеме една платформа со која пред светот ќе се покаже нашата страна од приказната и мислам дека и според одзивот ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Демократската унија за интеграција (ДУИ) Али Ахмети денеска во Охрид, во рамките на вториот ден на Форумот за дијалог во Преспа, имаше средба ...
| | веќе видена | слични

20-годишнината од Охридскиот Рамковен Договор беше важна тема за време на разговорот на Ахмети со раководството на Пан-албанскиот Конгрес во САД. Претседателот ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Демократската Унија за Интеграција г-дин Али Ахмети денес го пречека на состанок раководството на Пан-Албанскиот Конгрес во Сооединетите ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Претседателот на Владата, Димитар Ковачевски, денеска се сретна со Росана Дуџак, постојана координаторка на Обединетите нации (ОН) во Македонија. На средбата ...
сите 499 | | | веќе видена

Судот доцна синоќа му одреди 30-дневен притвор на 22-годишниот Јордан Ѓ. кој со автомобил „цитроен Ц4“ ја усмрти 24-годишната радовишанка Викторија Николова, а ...
сите 161 | | | веќе видена

Делчевецот Васко Панчовски кој го извади светиот крст од водите на река Брегалница за празникот Водици уште еднаш ја покажа својата хуманост на дело. Како што ...
сите 325 | | | веќе видена

„Естонија, Летонија и Литванија и нивните сојузници работат заедно за брзо предавање на безбедносната помош на Украина“, се вели во соопштението. Естонија ќе ...
сите 353 | | | веќе видена

Претседателот на Демократскиот сојуз и пратеник, Павле Трајанов, во гостувањето во емисијата „360 степени“ на ТВ Алсат рече дека три месеци е идеален рок за ...
сите 280 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Охрид стартува нова регионална иницијатива Б6

Од:
До кого (е-маил):
Порака: