За првпат по 60-години пуштена во употреба нова училишна спортска сала во Волково


Инвестицијата во спортската инфраструктура е инвестиција во младите, создавање на здрави навики и јакнење на спортскиот дух. Вложуваме во иднината на државата, ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Градоначалникот на Ѓорче Петров, Александар Наумоски, ги повика граѓаните на јавна анкета и презентација во врска со ДУП-от СЗ 21. Јавната презентација ќе се ...
| | веќе видена | слични
3 копии

СДСМ повторно манипулира. Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ присуствуваа на седницата на која помина потребата од донесување на скратена постапка на Законот за ДДВ и ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Фатени живи тонат се подоле. СДСМ вчера во општина Ѓорче Петров, внимавајте изгласа измена со проширување на буџетот на општината Ѓорче Петров за 2021 година. ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ не поддржувало и нема да поддржува закони, акти и решенија кои се на штета на Македонија. Насилието кое го прави СДСМ преку општинските совети, кои ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Нова лага од СДСМ е дека ВМРО-ДПМНЕ кочи поевтина струја, предлогот за помал ДДВ за струја е на ВМРО-ДПМНЕ, а покачената струја на криминалците Зоки, Вице и ...
| | веќе видена | слични

Денеска на собраниска седница помина потребата од скратена постапка за Законот за ДДВ, на која што присуствуваше и пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ. Очигледно ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Сообраќајка во центарот на Скопје. Велосипедист е прегазен на булевар Илинден наспроти фонтаната кај Градски парк.Во моментов на местото на несреќата има ...
сите 273 | | | веќе видена

Новите влади на Република Северна Македонија и Република Бугарија отворија ново поглавје во билатералните односи. Потврда за тоа е успешната меѓувладина ...
сите 341 | | | веќе видена

Иако ги насобира своите воени сили во близина на границата со Украина, Русија во неколку наврати изјави дека нема намера да ја нападне Украина.„Ништо не се ...
сите 540 | | | веќе видена

ЈОВЕСКИ И РУСКОВСКА ДОБИЛЕ ЗАКАНИ ПО ЖИВОТ Јавниот обвинител на земјава Љубомир Јовески денеска преку писмено соопштение ја извести јавноста дека во текот на ...
сите 62 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Димитар Ковачевски ја прими амбасадорката на Шведска во нашата земја Кристин Форсгрен Бенгтсон. ...
сите 300 | | | веќе видена

Денеска во Алејата на великаните на загрепските гробишта Мирогој, членовита на семејството и најблиските пријатели и колеги се простија од Аки Рахимовски, ...
сите 168 | | | веќе видена

Руската амбасада во Скопје се огласи со сопствен коментар по изјавите на министерката за одбрана Славјанка Петровска . Амбасадата се спротивставува на ...
сите 190 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

За првпат по 60-години пуштена во употреба нова училишна спортска сала во Волково

Од:
До кого (е-маил):
Порака: