Ѓорчепетровци поканети на јавна презентација и анкета на ДУП-овите


Градоначалникот на Ѓорче Петров, Александар Наумоски, ги повика граѓаните на јавна анкета и презентација во врска со ДУП-от СЗ 21. Јавната презентација ќе се ...
| | веќе видена | слични
5 копии

„Не знам за каква ренесанса зборува градоначалникот Ангов. Ако мисли за паркот кој се прави веќе втора туристичка сезона, една мала патека до историското ...
| | веќе видена | слични

„Сакам да го демантирам Поцков за три работи што ги спомна во неговото излагање. Не е вистина дека е застанат трендот на иселување, напротив според нашите ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 2. јули 2021 (InPress) – Без ни малку срам Зоран Заев и Константин Георгиески прошетаа по плажите низ Охрид иако селективно постапуваат по препораките ...
| | веќе видена | слични

Георгиески не изгради ниту еден капитален проект остана само селективното рушење. Без ни малку срам Зоран Заев и Константин Георгиески прошетаа по плажите низ ...
| | веќе видена | слични

До какво дереџе дојде СДСМ, Љупчо Путерот притиснат од најновите анкети селективно викаше новинари за да каже дека наводно водел од 1 процент, СДСМ ја очекува ...
| | веќе видена | слични

Останато

Откако судија на претходна постапка синоќа одреди 30 дневен притвор за 22 годишното момче кое во четвртокот вечерта на пешачки кај Сити мол прегази 24 годишна ...
сите 164 | | | веќе видена

Училиштата се префрлија на онлајн часови, кои не важат само за учениците од прво до четврто одделение кои се уште посетуваат настава, објави АП.Масовните ...
сите 182 | | | веќе видена

Согласно член 153 од Закон за енергетика, Производство на топлина Балкан Енерџи ДООЕЛ како регулиран производител на топлинска енергија е должен во текот на ...
сите 318 | | | веќе видена

ДЕНЕС НАД 1.900 ЗАРАЗЕНИ СО КОВИД Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: ...
сите 69 | | | веќе видена

Осветувањето на водите на Вардар и положување на Светиот крст во Скопје се одржа точно напладне на мостот „Слобода“ кај Холидеј ин. Поради пандемијата, ...
сите 153 | | | веќе видена

Ова го потврди германската министерка за одбрана Кристин Ламбрехт.„Мораме да направиме се` за да спречиме ескалација. Во моментов испораката на оружје не би ...
сите 411 | | | веќе видена

Аки Рахимовски утрово планирал патување во Македонија и посета на мајка си. Тој телефонски разговарал со пријателот Здравко Ситновски во Скопје и се договорил ...
сите 62 | | | веќе видена

Средствата од договорот склучен со три угостителски субјекти од страна на претходното градско раководство, во вредност од околу 32 илјади евра ќе бидат ...
сите 121 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ѓорчепетровци поканети на јавна презентација и анкета на ДУП-овите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: