Енергетски ефикасни промени во градинките во Ѓорче Петров

Актерката и екоактивистка Ирена Ристиќ, која е позната по бројните акции за чиста средина во рамки на иницијативата „Не биди ѓубре“ редовно и гласно говори за ...
| | веќе видена | слични

Булеварот Александар Македонски досега не располагаше со оптимални решенија за пешаците и велосипедистите. Да се биде пешак во тој реон беше практично ...
| | веќе видена | слични

Активистката Мерсиха Смаиловиќ сподели фотографија која ја згрозила, а која, мора да признаеме, не е ретка слика во главниот град. „Со каква леснотија ги ...
| | веќе видена | слични

Во тек се активности за уредување и валоризирање на пештерата Шаркова Дупка како нова атракција за туристи во Маврово. Исто така се обучуваат и две лица за да ...
| | веќе видена | слични

Источниот плански регион од денес има збогатување на регионалната туристичка понуда, која нема да ги остави рамнодушни посетителите. Отворен е првиот музеј за ...
| | веќе видена | слични

Еко-активистите од главниот град Скопје реагираат дека состојбата со сметот со скопски Расадник е алармантна. -Состојбата во Расадник е ужасна. Ова е само ...
| | веќе видена | слични

Советот на Град Скопје одби уште два предлог-проекта доставени преку платформата „Мој Град“. За ова реагираше советничката Драгана Велковска, која на својот ...
| | веќе видена | слични

Останато

Денеска сме во посета на Гевгелија на Денот на пожарникарите, драго ми е што градоначалникот, локалната самоуправа, пратеничката од Гевгелија успееја во ...
сите 422 | | | веќе видена

Министерството за труд и социјална политика и СОНК ги потпишаа измените и дополнувањата на колективниот договор со кој се регулира исплатата на плати и ...
сите 334 | | | веќе видена

Не стивнуваат реакциите за вчерашната заедничка литургија на помирување во соборниот храм „Свети Сава“ во Белград, со која чиноначалствуваа српскиот патријарх ...
сите 494 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Енергетски ефикасни промени во градинките во Ѓорче Петров

Од:
До кого (е-маил):
Порака: