Стоилковски: Наумоски и СДСМ излажаа за амбулантата во Дексион


10 копии

Како што знаете, лагите и лажните ветувања на СДСМ, Шилегов и Богдановиќ излегоа на виделина. Цели 3 години СДСМ Шилегов и Богдановиќ ги лажеа најбрутално ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Цели 3 години СДСМ Шилегов и Богдановиќ ги лажеа најбрутално центарци и скопјани дека ќе ревидираат ДУП-ови, ќе укинуваат градежни дозволи, ќе правеа јавни ...
| | веќе видена | слични

„Џабе лажење цели 3 години. Затоа ќе бидат казнети на овие избори. И сега кога видоа дека не можат да излезат од сопствените лаги коишто влегоа, веднаш ги ...
| | веќе видена | слични

Антикорупциска комисија соопшти дека ќе ја побара целата документација во врска со дозволата за градба за зградите на паркингот кај Холидеј Ин. Ќе се ...
| | веќе видена | слични

Антикорупциската комисија оди до крај со битката со парцелата на паркингот спроти Холидеј ин. Државната комисија за спречување корупција под лупа ќе ја стави ...
| | веќе видена | слични

Предметот за купопродажбата на земјиштето на плацот кај „Холидеј Ин“ е во предистражна постапка. Според извори од обвинителството, по него активно се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Антикорупциската комисија ќе ја „чешла“ дозволата за градба дадена за проектот на паркингот кај Холидеј Ин. Саша Богдановиќ, градоначалникот на Општина Центар ...
| | веќе видена | слични

Цел мандат на СДСМ им се базира на лаги и манипулации. Цели 3 години ги лажеа граѓаните на Центар, ги лажеа граѓаните на Скопје, манипулираа, ветуваа и на крај ...
| | веќе видена | слични

Антикорупциска комисија бара од градоначалникот на Центар, Саша Богдановиќ, да ја достави документација како е издадена градежната дозвола за изградба на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерството за труд и социјална политика и СОНК ги потпишаа измените и дополнувањата на колективниот договор со кој се регулира исплатата на плати и ...
сите 334 | | | веќе видена

Со радост му соопштуваме на верниот народ дека од 23 до 24 мај 2022 година, во посета на Македонската Православна Црква – Охридска Архиепископија ќе престојува ...
сите 481 | | | веќе видена

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган денеска имал опсежен разговор со холандскиот премиер Марк Руте за барањата на Шведска и Финска за членство во НАТО, ...
сите 978 | | | веќе видена

Бугарскиот премиер Кирил Петков во видеообраќање го повика претседателот на државата Румен Радев да го свика Консултативниот совет за национална безбедност за ...
сите 462 | | | веќе видена

По се изгледа во јуни ќе има уште еден самит на ЕУ на кој ќе нема датум за почетокот на преговори за Македонија, а со тоа нема ни за Албанија која е во пакет ...
сите 400 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Стоилковски: Наумоски и СДСМ излажаа за амбулантата во Дексион

Од:
До кого (е-маил):
Порака: