(Видео) Костадинов: Растот на платите, намалената невработеност се знак за успешни економски политики на СДСМ


Во тек е исплатата на 5 отсто бонус на платите за месеците март и април на вработените во јавните здравствени установи, информира портпарлот на СДСМ, Костадин ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Потребна ни е здрава нација. Затоа, апелирам сите да се вакцинирате и да им укажете на вашите најблиски и тие да се вакцинираат, порача од Охрид, министерот за ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство Венко Филипче од трибината на СДСМ во Охрид апелира до сите граѓани да се вакцинираат. Потребна нѝ е, вели тој, здрава нација за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Овие средби не се почеток на кампања, овие средби се за да го слушнеме гласот на граѓаните, да видиме што мислите, да го споделиме информации, затоа што така ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Сега сме соочени со еден голем предизвик а тоа е масовната вакцинација, апелирам сите да се вакцинирате, потребна ние е здрава нација, здрави граѓани, потребно ...
| | веќе видена | слични

Мора да имаме масовна вакцинација, апелирам сите да се вакцинирата, да укажете, потребна ни е здрава нација за да може здравствениуот систем да прави рана ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство Венко Филипче, вечерва се обрати на трибината на СДСМ „Најдоброто за нашата општина“ во Охрид, каде кажа што според него е патриотизам. ...
| | веќе видена | слични

Не обинуваат дека сме започнале предизборна кампања, тоа не е точно, овие средби се да се слушне гласот на граѓаните, да видиме што вие мислите, рече ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Кандидатот за градоначалник на општина Тетово и претседател на Движењето Беса Билал Касами изјави дека се фокусира повеќе на локалните избори наместо на ...
сите 334 | | | веќе видена

Оставка по неуспешен референдум, оставка ако не добиеме датум од ЕУ, оставка ако... Ова се само дел од оставките кои досега (не) ги поднел премиерот Зоран ...
сите 226 | | | веќе видена

Над девет милијарди евра се ставени на маса преку ЕУ фондовите за земјите од регионот - пари кои меѓу другото може да се искористат за зајакнување и раст на ...
сите 316 | | | веќе видена

Андреја Стојковски, ПРЕСПА Институт во Студио 10 рече дека оставката на Ѓорѓиев од мешовитата комисија ќе влијае на ситуацијата и сомнежот ќе остане дали и во ...
сите 199 | | | веќе видена

ДИК се пишмани и само по еден ден ја укина одлуката за важечки да се сметаат и ливчињата на кои нема печат од Избирачкиот одбор. Државната изборна комисија по ...
сите 53 | | | веќе видена

Бугарскиот медиум 24 часа објави дека независната кандидатка за градоначалник на Скопје, Данела Арсовска нема бугарска лична карта. 24 часа пишува дека откако ...
сите 302 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(Видео) Костадинов: Растот на платите, намалената невработеност се знак за успешни економски политики на СДСМ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: