Тешка сообраќајка на патот кон браната Козјак, седум лица се повредени


52-годишен моторциклист е тешко повреден откако на него налетал „мерцедес“ на регионалниот пат Прилеп – Македонски Брод. -Вчера во 08.50 часот на регионален ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Ужасна сообраќајка несреќа кај „Ѓавато“ по што на лице место загинале двајцата возачи. - На 01.07.2021 во 22.40 часот било пријавено дека на магистралниот ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Како што ветив пред граѓаните за време на кампањата, нема чекање, веднаш го реализираме првото клучно ветување, го слушаме гласот и потребите на граѓаните.Од ...
сите 139 | | | веќе видена

Државната изборна комисија информира дека лицата на кои им е признаено правото на глас како болно и немоќно лице тоа право ќе го остварат и во втор изборен ...
сите 864 | | | веќе видена

Европската комисија потврди со уште еден извештај дека Македонија ги исполнува критериумите да ги почне преговорите за членство и очекува првата меѓувладина ...
сите 245 | | | веќе видена

Државната изборна комисија го отфрли барањето на Алијанса за Албанците и Алтернатива за поништување на гласањето на едно избирачко место во општина Дебар. ...
сите 346 | | | веќе видена

Кандидатот за градоначалник од „За наше Куманово“ Максим Димитриевски повика граѓаните во вториот круг да му ја дадат поддршката за да продолжи да ги реализира ...
сите 183 | | | веќе видена

„Сите сме ние граѓани. Не ме интересира ни етнички, па не ме интересира ниту политички што се луѓето. Како претседател на СДСМ и како претседател на Влада ...
сите 63 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тешка сообраќајка на патот кон браната Козјак, седум лица се повредени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: