Илјадници демонстранти во Италија бараат да не се укинува забраната за давање откази

Илјадници италијански работници протестираа во саботата во неколку градови, барајќи продолжување на забраната за давање откази за да се заштитат работниците во ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Претседателот на Асоцијација на работодавачи, Ангел Димитров предупредува дека наесен ќе има многу отпуштања, особено на текстилните работници, а први на удар ...
| | веќе видена | слични

Во Германија со крајот на јуни истекува пакетот мерки против пандемијата на коронавирусот, кој меѓу другото ја содржи и обврската работодавачите на своите ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Илјадници Италијанци демонстрираа во различни градови во земјата со барање за продолжување на забраната за отпуштање, воведена за заштита на работниците за ...
| | веќе видена | слични

Генералниот секретар на синдикатот ЦГИЛ, Маурицио Ландини, побарал забраната за отпуштање на работници да остане во сила уште четири месеци, до крајот на ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Пред се би сакала да обрнеме внимание на моментот на морбидниот настан од минатата недела во која што животот го загубија 14 лица. Тие не го загубија животот ...
сите 359 | | | веќе видена

Имињата на 14-те пациенти заразени со коронавирусот кои минатата седмица ги загубија животите за само неколку минути во тетовската модуларна болница, нема да ...
сите 405 | | | веќе видена

Од регионот пристигнуваат изрази на сочувство по трагичниот настан во тетовската болница, каде животот го изгубија 14 луѓе. Премиерот на Албанија, Еди Рама на ...
сите 193 | | | веќе видена

Министерството за надворешни работи соопшти дека согласно Одлуката на Владата за тридневна жалост во знак на почит кон жртвите од трагичниот пожар во ...
сите 272 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи Бујар Османи и министерката за надворешни работи и дијаспора на Косово, Доника Гeрвала-Шварц денеска потпишаа Договор за ...
сите 161 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Илјадници демонстранти во Италија бараат да не се укинува забраната за давање откази

Од:
До кого (е-маил):
Порака: