ОТПУШТАЊА НА РАБОТНИЦИ во стопанството од октомври?!


Време зa читање: 5 минути На илјадници вработени во текстилната индустрија во државава во текот на јули им се закануваат откази, а главната причина е драстично ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Македонија веќе една година е во рецесија, економијата тоне, луѓе остануваат без работа а се повеќе компании се затвораат, со еден збор економската политика на ...
| | веќе видена | слични

Власта ветуваше економски раст од 5% за секоја година, меѓутоа не само што нема раст од 5% туку во последната година економијата е во минус. Можеше да се има ...
| | веќе видена | слични

ПРОДОЛЖУВА СОБРАНИСКАТА РАСПРАВА ЗА БУЏЕТОТ Расправата за ребалансот на буџетот во Собранието продолжува. Стручната јавност има поделени мислења, едни велат ...
| | веќе видена | слични

Минатата година, со цел зголемена потрошувачка, владините претставници ја донесоа мерката „Викенд без ДДВ“. Дали е можно заживување на одредени сектори со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

И Виенскиот институт за економски студии ги скрши розевите очила на Заев - 4 квартал нема раст, дефицитот е зголемен, а капитални инвестиции нема, се истакнува ...
| | веќе видена | слични

Виенскиот институт за економски студии ги скрши розевите очила на Зоран Заев и покажа дека македонската економија нема раст четири квартали, дефицитот е ...
| | веќе видена | слични

„Виенскиот институт за меѓународни економски студии утврдува дека Македонија е една од трите земји во Централна и Источна Европа кај која нема подобрување на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ДНК профилите за идентификацијата на жртвите во тешката автобуска несреќа во Бугарија, заедно со записници за испитување на осум сведоци, како и целокупната ...
сите 626 | | | веќе видена

Истражувавме и изминативе два-три дена и ќе предложиме една нова мерка до Владата, а тоа е посебна стимулација за матичните лекари. Односно, матичните лекари ...
сите 357 | | | веќе видена

Градот Скопје и неколку скопски општини ќе донираат парични средства за семејствата кои загубија свои членови во кобната автобуска несреќа во Бугарија. Од ...
сите 136 | | | веќе видена

Ги видовте фактурите што ги плати МЕПСО, фактурата што ја плаќа ЕЛЕМ, секој ден гледаме бидејќи секој ден има тендери. Таа фактура ќе продолжи и во иднина да ...
сите 201 | | | веќе видена

„Ние два дена гледавме нашите обвинители како се присутни во Бугарија, а се воопшто ненадлежни за инцидентот кој што се случи, за трагедијата која што се случи ...
сите 148 | | | веќе видена

Македонските фудбалери ќе играат против европскиот шампион Италија, во баражот за Светското првенство кое следната година ќе се игра во Катар. Денес се одржа ...
сите 147 | | | веќе видена

Привремената министерка за регионален развој на Бугарија, Виолета Комитова за БНТ коментира дека на денот на несреќата трхнала кон местото на несреќата на ...
сите 356 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ОТПУШТАЊА НА РАБОТНИЦИ во стопанството од октомври?!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: