Државниот завод за ревизија го објави конечниот извештај за регуларност на Фондот за пензиско и инвалидско осигурување на С. Македонија за 2019 година

3 копии

Државниот завод за ревизија изврши ревизија на финансиските извештаи заедно со ревизија на усогласеност на Фондот на пензиско и инвалидско осигурување на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Мерките и активностите кои ги преземаат надлежните институции не се доволни да обезбедат ефективно управување со минералните суровини, во однос на нивната ...
| | веќе видена | слични

Ископ на минерална суровина надвор од дозволата за експлоатација, ископ на одделени пропратни метали за кој државата не се информира и согласно тоа помалку ...
| | веќе видена | слични

Надворешни лица, чии квалификации не се проверени, вршат одговорни работи во Фондот за ПИОМ, забележува Државниот завод за ревизија во последниот извештај за ...
| | веќе видена | слични

Дури 35.111 уплати кои пристигнале годиниве наназад во Фондот за пензиско и инвалидско осигурување, не се распределени. Нивниот вкупен износ е 2,3 милиони евра ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Висок износ на трансфери од државниот буџет кон буџетот на Фондот за пензиско и инвалидско осигурување. воспоставениот систем за утврдување, контрола и наплата ...
| | веќе видена | слични

Останато

- Политичар кој се плаши од својот народ треба веднаш да се спакува и да ја напушти политиката. Лидерство се покажува и во добри и во лоши моменти. ...
сите 19 | | | веќе видена

Во Италија досега со двете дози на вакцина се вакцинирани 60 проценти од граѓаните над 12 годишна возраст, а планот на власта е да постигне 80 проценти ...
сите 392 | | | веќе видена

Генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски, на изборната конференција на СДСМ Охрид, по која општинската организација доби нов претседател и ново ...
сите 155 | | | веќе видена

„Балканот повеќе не е темпирана бомба, туку симбол на пријателство, а регионалната иницијатива „Отворен Балкан" создава многу можности за подобар живот на ...
сите 291 | | | веќе видена

Во големиот шумски пожар што избувна на Пелопонез кај Патра, пет лица се повредени, а десетина куќи се изгорени, соопшти грчката цивилна заштита. Повредените ...
сите 139 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Државниот завод за ревизија го објави конечниот извештај за регуларност на Фондот за пензиско и инвалидско осигурување на С. Македонија за 2019 година

Од:
До кого (е-маил):
Порака: