Концесионерите на рудници го поткраднуваат националното богатство користејќи ги слабостите на системот

Ископ на минерална суровина надвор од дозволата за експлоатација, ископ на одделени пропратни метали за кој државата не се информира и согласно тоа помалку ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Државниот завод за ревизија на веб страницата го објави конечниот ревизорски извештај на Основен буџет на Република Македонија за 2020 година. – Од извршената ...
| | веќе видена | слични

Мерките и активностите кои ги преземаат надлежните институции не се доволни да обезбедат ефективно управување со минералните суровини, во однос на нивната ...
| | веќе видена | слични

Останато

Наместо морална одговорност и оставки, а потоа и непристрасна истрага, партнерите во власта СДСМ и ДУИ ги гледаме како се обвинуваат помеѓу себе кој да ја ...
сите 426 | | | веќе видена

Денеска на Меѓународниот аеродром во Скопје пристигнаа 44 граѓани од Авганистан, односно од организацијата „Тиркиз моунтејн“ (Тurquoise Мountаin). Овие лица се ...
сите 85 | | | веќе видена

Скопје/Охрид, 22. септември 2021 (ИНПРЕС) – Заклучно со 18-ти септември во Охрид прва доза вакцина против COVID-19 примиле 28.161 лица над 18 години, што е ...
сите 464 | | | веќе видена

Косово промовира стабилност и безбедност, не само за своите граѓани, туку и за регионот и пошироко, рече премиерот Албин Курти на отворањето на конференцијата ...
сите 179 | | | веќе видена

Приведениот напаѓач на универзитетот во Русија, Тимур Бекмансуров објавил долго, детално објаснување за неговата подготовка за нападот, во кое тој тврди дека ...
сите 63 | | | веќе видена

Институциите си постапуваат. Најважно е постапувањето на Јавното обвинителство. Денес видовме дека беа контактирани и архитекти и машински инженери. Секако ...
сите 136 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски денеска ќе се обрати на Виртуелниот глобален самит за борба против Ковид-19: Крај на пандемијата и закрепнување, организиран од ...
сите 185 | | | веќе видена

Расте опозициското расположение во државата и по се македонските граѓани сакаат промени. Анкетите од изминатиов период покажуваат дека македонските граѓани се ...
сите 206 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Концесионерите на рудници го поткраднуваат националното богатство користејќи ги слабостите на системот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: