ДЗР: Констатирано нерационално искористување на минералните суровини и помалку остварени буџетски приходи

Мерките и активностите кои ги преземаат надлежните институции не се доволни да обезбедат ефективно управување со минералните суровини, во однос на нивната ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Државниот завод за ревизија на веб страницата го објави конечниот ревизорски извештај на Основен буџет на Република Македонија за 2020 година. – Од извршената ...
| | веќе видена | слични

Останато

Премиерот Зоран Заев денеска ја предводеше владината делегација и заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи, со министерката за труд ...
сите 243 | | | веќе видена

И власта е свесна дека им се одбројани деновите, затоа единствена работа којашто им преостанува да прават е масовниот поткуп, вели претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ...
сите 318 | | | веќе видена

Заглавеното членство во ЕУ за Западен Балкан предизвикува страв од демократско назадување Северна Македонија, Албанија и четири други балкански земји- Босна, ...
сите 225 | | | веќе видена

Денеска претседателот на СДСМ Зоран Заев заедно со кандидатот за градоначалник Ферат Асан и носителката на листата за советници Нежмие Саитова се обрати пред ...
сите 322 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ДЗР: Констатирано нерационално искористување на минералните суровини и помалку остварени буџетски приходи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: