Намален интензитет на имунизација во Тетово


8 копии
2 копии

Ефикасноста на вакцината „Спутник V“ (Спутник В) против индискиот сој на корона е околу 90 проценти, изјави заменик директорот на Центарот за научно ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Во Словенија, само една третина од возрасната популација досега примила две дози вакцина против „ковид-19“, што е малку во однос на целите на владата и ...
| | веќе видена | слични

Во Словенија, само една третина од возрасната популација досега е вакцинирана со двете дози против Ковид-19, малку под целите на владата и ширењето на сојот ...
| | веќе видена | слични

Кубанските здравствени власти соопштија дека нивната вакцина Абдала има ефикасност од над 92%, речиси на исто рамниште со Фајзер и Модерна. На што се должи ...
| | веќе видена | слични

Вакцинацијата против коронавирусот мора да се прави на секои шест месеци, изјави директорот на Рускиот институт за епидемиологија и микробиологија „Гамалеја“, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ДИМИТРОВ ВЕЛИ ДЕКА НЕ МОЖЕ ДА ИМА НАПРЕДОК КОГА БУГАРИЈА УЦЕНУВА Бугарија го прекршила членот 2 од Договор за добрососедство, изјави денеска Никола Димитров, ...
сите 329 | | | веќе видена

Засега нови рестриктивни мерки или некои препораки нема да има освен тоа што сега е како критериум за влез на настани, угостителски објекти и се бара најмалку ...
сите 485 | | | веќе видена

Охрид, 24. септември 2021 (ИНПРЕС) – Две успешни интервенции забележаа попладнево пожарникарите од охридската Територијална противпожарна единица. Во едниот ...
сите 6 | | | веќе видена

Генералниот секретар на Обединетите Нации, Антонио Гутереш, предупреди на потенцијална нова студена војна помеѓу Кина и Соединетите држави и побара од земјите ...
сите 192 | | | веќе видена

Веќе неколку дена молчат институциите за случајот со скандалозниот наместен тендер во ЈП Водовод. Наместен тендер како на филм од страна на Шилегов и ...
сите 159 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Намален интензитет на имунизација во Тетово

Од:
До кого (е-маил):
Порака: