Ќе има теренска вакцинација каде што нема заинтересирани


-Може да го очекуваме четвртиот бран на корона вирусот на есен. Делта сојот се шири многу побрзо од алфа. Се очекува брзо да го преземе водството во Европа, за ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Хрватскиот имунолог Златко Тробоњача за „Дневник“ на ХТВ изјави дека со сигурност ќе преовладува делта-коронавирусот. Тој забележува дека индискиот или делта ...
| | веќе видена | слични

Граѓаните ќе добиваат сертификат доколку прележале Ковид-19 во последните девет месеци и се регистрирни како позитивни случаи во Националниот систем. ...
| | веќе видена | слични

Нов вид на вирус може да предизвика нов бран на пандемии, изјави американскиот лекар и експерт за вакцини Пол Офит за Радио Слободна Европа. Офит е директор на ...
| | веќе видена | слични

Научникот и член на владиниот научен совет во Хрватска Гордан Лаук беше гостин во N1 и коментираше за епидемиолошката состојба. Министерот за здравство во ...
| | веќе видена | слични

Словенечкиот министер за здравство Јанез Поклокар предупреди на опасноста од нов, четврти бран на епидемијата со ковид-19, како резултат на падот на стапката ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денеска на Меѓународниот аеродром во Скопје пристигнаа 44 граѓани од Авганистан, односно од организацијата „Тиркиз моунтејн“ (Тurquoise Мountаin). Овие лица се ...
сите 80 | | | веќе видена

Денес во билтенот на Министерството за здравство, најмладиот починат од коронавирусот е 30 годишен пациент од Валандово. Пријавени се 12 починати лица: 10 ...
сите 364 | | | веќе видена

Скопјанец ја оставил вратата од домот отклучена, пo што двајца насилници упаднале и го истепале. Насилниците упаднале во домот во скопското село Идризово и ...
сите 161 | | | веќе видена

За 40% е намелена инциденцата на ширење на вирусот кај населението на ниво на цела држава со почетокот на училишната година, споредбено со ширење на вирусот во ...
сите 264 | | | веќе видена

Хрватскиот епидемиолог од Заводот за јавно здравство, Ива Пем Новосел, гостуваше во ХРТ каде зборуваше за состојбата со коронавирусот. Таа вели дека и ...
сите 175 | | | веќе видена

Северна Македонија е првата земја што што се појавува, при пребарување за смртноста од КОВИД 19. Земјава е на врвот на сите листи по бројката на починати. Тоа ...
сите 163 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ќе има теренска вакцинација каде што нема заинтересирани

Од:
До кого (е-маил):
Порака: