Се влошува ковид-состојбата во Русија


15 копии

„Сигурен 100% ефикасен третман се уште немаме, но имаме некои јасни ставови за тоа дека вакцинацијата е најдобриот пристап во справување со епидемијата“ - рече ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Д-р Драган Даниловски вчера на трибината „Вакцинација и предизвици со Ковид-19“, истакна дека досегашните искуства со делта варијантата (индиски сој) во Велика ...
| | веќе видена | слични

Половина од лицата над 70 години, односно 52% од населението досега имаат примено барем една доза вакцина против Ковид-19, а исто така најмалку една доза ...
| | веќе видена | слични

Таа како и сите останати кои што претходно пристигнаа во земјава штитат од 100% хоспитализација и потежок вид на болест или евентуална смрт, особено од делта ...
| | веќе видена | слични

Со теренската вакцинација, ќе се обидеме што полесно да допреме до што поголем број на граѓани, рече вчера министерот за здравство Венко Филипче на вчерашната ...
| | веќе видена | слични

Бројките се многу добри, одлични, но мислам дека е сѐ уште рано да предвидуваме и да претпоставуваме кога точно ќе заврши пандемијата бидејќи и лани во летото ...
| | веќе видена | слични

Кон средината на јули ќе започне теренската вакцинација, со што целта е да се опфати поголем број на граѓани како и оние во руралните и непристапни средини, ...
| | веќе видена | слични

На вчерашната Трибина на тема „Вакцинација и предизвици со Ковид-19“ на која учествуваа министерот за здравство д-р Венко Филипче, претседателката на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Анкетната комисија за утврдување на Политичката одговорност на Министерот за здравство Венко Филипче за тетовската трагедија најверојатно ќе почека подобри ...
сите 605 | | | веќе видена

Шест пратенички од Авганистан, заедно со членовите на нивните семејства, денеска преку Тбилис пристигнаа во Атина, а не седум како што првично беше соопштено ...
сите 82 | | | веќе видена

Приведениот напаѓач на универзитетот во Русија, Тимур Бекмансуров објавил долго, детално објаснување за неговата подготовка за нападот, во кое тој тврди дека ...
сите 64 | | | веќе видена

Синоќа околу 21.40 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„1737“ во центарот на Скопје настанал пожар во напуштена куќа, соопштија од МВР. Од екипи на ...
сите 115 | | | веќе видена

Патоказот за спроведување на договорот за добрососедство, краткото и долгото име на државата, немешање во внатрешните работи и преговарачката рамка на ЕУ со ...
сите 273 | | | веќе видена

Вакцинацијата против Ковид-19 ширум светот е од клучно значење без одлагање, рече претседателот Стево Пендаровски во видео обраќањето на виртуелниот Глобален ...
сите 161 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Се влошува ковид-состојбата во Русија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: