МВР Билтен


Скопје, 19 јуни 2021 (МИА) – Надворешната канцеларија за криминалистички работи Берово поднесе кривична пријава против И.Р. (40) од Берово, поради постоење на ...
| | веќе видена | слични
5 копии
6 копии

СВР Охрид поднесе кривична пријава против 35-годишниот М.Т. од Струга, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „злоупотреба на лични ...
| | веќе видена | слични
2 копии
5 копии
6 копии
3 копии

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје поведе истражна постапка против 43-годишен скопјанец, осомничен за кривично дело „неовластено ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пратениците од владејачкото мнозинство го одбија предлогот на пратеничката група на Комисијата за труд и социјална политика да се разгледува информација во ...
сите 436 | | | веќе видена

Полицајците Константин Каљинин и Владимир Макаров се хероите кои успеале да ги совладаат напаѓачот кој вчера на универзитетот во Перм уби осум лица, а рани ...
сите 63 | | | веќе видена

Во одредени медиуми протече документот за јавната набавка на 17-те модуларни болници за ковид-пациенти склучен помеѓу Светска банка и Министерството за труд и ...
сите 243 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МВР Билтен

Од:
До кого (е-маил):
Порака: