МЗ: Вчера се аплицирани 7.720 вакцини


9 копии
7 копии

На вакциналните пунктови во државата заклучно со вчера биле вакцинирани вкупно 295.780 граѓани. Прва доза вакцина вчера примиле 6.418 граѓани, а се вакцинирале ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Во земјава вчера пристигнаа 100.620 дози вакцини „Фајзер“ што Владата ги набави преку Ковакс механизмот. Министерот за здравство Венко Филипче, кој за ова ...
| | веќе видена | слични

Според планот на министертсвото за здравство од 15 –ти наредниот месец вратите на вакциналните пунктови ќе бидат отворени за сите кои сакаат да се заштитат од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вчера попладне пристигнаа 100.620 дози вакцини Фајзер, преку КОВАКС механизмот. „Во текот на следните денови вакцинацијата ќе добие ново, забрзано темпо со ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Попладнево пристигнаа 100.620 дози вакцини Фајзер, што ги купивме преку КОВАКС механизмот, објави министерот за здравство Венко Филипче на својот фејсбук ...
| | веќе видена | слични

Со донација вредна 570 000 долари, Лабораторијата за микробиологија на Институтот за јавно здравје (ИЈЗ) го зголеми капацитетот, стана единствена во регионот ...
| | веќе видена | слични

До средината на јули сите 150.000 граѓани кои се пријавиле ќе добијат термин за вакцинација, најави Филипче. Тој информираше дека откако викендот ќе стигнат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бугарскиот историчар Наум Кајчев, вели дека македонската наука сега ќе мора да ги прифати тезите кои преовладуваат во бугарската историја, барем што се ...
сите 257 | | | веќе видена

Советот да гаснеме сијалици или да се бањаме еднаш неделно не претставува мерка, туку од Владата треба да се финансира поставувањето на фотоволтаични сончеви ...
сите 167 | | | веќе видена

На вицепремиерот Бојан Маричиќ не му било пријатно кога чул како група граѓани на прославата за Рамковниот договор ја исвиркаа водителката кога таа почна да ...
сите 150 | | | веќе видена

– Итно е неопходно да се дозволи да се изврши инспекција на Меѓународната агенција за атомска енергија и да се гарантира повлекување на сите руски сили, рече ...
сите 266 | | | веќе видена

Во интервју за американски Њујорк пост, објавено денеска, напаѓачот Хади Матар изјави дека „прочитал неколку страници“ од романот на Ружди „Сатански стихови“ и ...
сите 150 | | | веќе видена

Охридскиот пливачки маратон годинава нема да се одржи соопштено е по денешната средба на претседателот на државата Стево Пендаровски со претседателот на ...
сите 45 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МЗ: Вчера се аплицирани 7.720 вакцини

Од:
До кого (е-маил):
Порака: