Вчера биле вакцинирани 8.792 граѓани, соопшти Министерството за здравство


На вакциналните пунктови во државата заклучно со вчера биле вакцинирани вкупно 295.780 граѓани. Прва доза вакцина вчера примиле 6.418 граѓани, а се вакцинирале ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Имунизацијата во државата против Ковид-19 се одвива непречено, тврдат надлежните и најавуваат дека до следниот петок ќе бидат вакцинирани половина милион ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Утре ќе се разговара за евентуалните нови мерки за заштита против ширењето на делта сојот на коронавирусот. Комисијата за заразни болести во понеделник ќе ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Комисијата за заразни болести утре на состанок ќе разговара дали поради ширењето на делта-видот на коронавирусот ќе се воведат некакви рестрикции. Министерот ...
| | веќе видена | слични

Комисијата за заразни болести утре ќе решава дали тестовите се вистинска мерка со која ќе може да се заштитиме од ширењето на делта сојот на коронавирусот, кој ...
| | веќе видена | слични

Во услови на стабилна ковид-состојба здравствените власти најавуваат дека до следниот петок ќе бидат вакцинирани половина милион граѓани, а утре ќе се ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Министерството за здравство информира дека националниот систем „Мој термин“ и во текот на денешниот ден испраќа известувања до граѓаните кои се пријавени за ...
| | веќе видена | слични

Од Министерството за здравство велат дека преку регистрацијата ќе може да добијат детален увид за колкава бројка станува збор, со кои вакцини се вакцинирани и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Директорот на Финансиската полиција, Арафат Муареми се очекува утре до Обвинителството да ја поднесе кривичната пријава против обвинителите Вилма Русковска, ...
сите 261 | | | веќе видена

Стигна и потврда од агентот на Марко Арнаутовиќ дека Манчестер јунајтед испратиле понуда за него, тие сега ја притискаат Болоња да ја прифати понудата. Италија ...
сите 186 | | | веќе видена

Иако јагленот важи за еден од најзагадувачки фосилни горива и е најголемиот „виновник“ за климатскитепромени, сепак, и покрај напорите за негово „откажување“ ...
сите 159 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вчера биле вакцинирани 8.792 граѓани, соопшти Министерството за здравство

Од:
До кого (е-маил):
Порака: