МЗ: Вчера се аплицирани 7.720 вакцини


9 копии
7 копии

На вакциналните пунктови во државата заклучно со вчера биле вакцинирани вкупно 295.780 граѓани. Прва доза вакцина вчера примиле 6.418 граѓани, а се вакцинирале ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Во земјава вчера пристигнаа 100.620 дози вакцини „Фајзер“ што Владата ги набави преку Ковакс механизмот. Министерот за здравство Венко Филипче, кој за ова ...
| | веќе видена | слични

Според планот на министертсвото за здравство од 15 –ти наредниот месец вратите на вакциналните пунктови ќе бидат отворени за сите кои сакаат да се заштитат од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вчера попладне пристигнаа 100.620 дози вакцини Фајзер, преку КОВАКС механизмот. „Во текот на следните денови вакцинацијата ќе добие ново, забрзано темпо со ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Попладнево пристигнаа 100.620 дози вакцини Фајзер, што ги купивме преку КОВАКС механизмот, објави министерот за здравство Венко Филипче на својот фејсбук ...
| | веќе видена | слични

Со донација вредна 570 000 долари, Лабораторијата за микробиологија на Институтот за јавно здравје (ИЈЗ) го зголеми капацитетот, стана единствена во регионот ...
| | веќе видена | слични

До средината на јули сите 150.000 граѓани кои се пријавиле ќе добијат термин за вакцинација, најави Филипче. Тој информираше дека откако викендот ќе стигнат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Не смее да се повтори 27 април, вели премиерот Димитар Ковачевски. Кажа дека секој може да протестира, но не со качулки и со повредување на полицајци. „Тоа е ...
сите 1006 | | | веќе видена

Францускиот предлог за деблокада на македонските интеграции во ЕУ, интегрално преведен на македонски јазик, од вчера е објавен на официјалната веб страница на ...
сите 289 | | | веќе видена

Драган Ковачки, пратеник и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ на прес-конференција кажа дека францускиот предлог е неприфатлив за Македонија. -Предлогот кој владата на ...
сите 224 | | | веќе видена

Американската полиција соопшти дека го уапсила осомничениот по 10 часа потрага. Припадниците на пилицијата го лоцирале и опколиле автомобилот на осомничениот, ...
сите 66 | | | веќе видена

Ченките на НАТО денес ги потпишаа пристапните протоколи за приклучување на Финска и Шведска на воената алијанса. Двете земји ги поднесоа своите апликации во ...
сите 295 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МЗ: Вчера се аплицирани 7.720 вакцини

Од:
До кого (е-маил):
Порака: