Утре пристигнува големата пратка со кинеските вакцини „Синовак“


3 копии

Утре ќе се разговара за евентуалните нови мерки за заштита против ширењето на делта сојот на коронавирусот. Комисијата за заразни болести во понеделник ќе ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Комисијата за заразни болести утре на состанок ќе разговара дали поради ширењето на делта-видот на коронавирусот ќе се воведат некакви рестрикции. Министерот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Комисијата за заразни болести утре ќе решава дали тестовите се вистинска мерка со која ќе може да се заштитиме од ширењето на делта сојот на коронавирусот, кој ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Албанската министерка за здравство и социјална заштита, Огерта Манастирлиу најави дека следната недела мобилните единици за вакцинација ќе започнат имунизација ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Комисијата за заштита од заразни болести во понeделник ќе ја анализира состојбата со коронавирусот и ќе одлучува дали треба да се воведат некакви рестрикции ...
| | веќе видена | слични

Комисијата за заразни болести в понеделник ќе разговара за воведување мерки во однос на заштита на границата против ширењето на делта сојот на коронавирусот, ...
| | веќе видена | слични

Комисијата за заразни болести во понеделник ќе одлучува дали државата треба да воведе мерки на границите за да се спречи ширење на Делта сојот на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бугарскиот историчар Наум Кајчев, вели дека македонската наука сега ќе мора да ги прифати тезите кои преовладуваат во бугарската историја, барем што се ...
сите 257 | | | веќе видена

Советот да гаснеме сијалици или да се бањаме еднаш неделно не претставува мерка, туку од Владата треба да се финансира поставувањето на фотоволтаични сончеви ...
сите 167 | | | веќе видена

На вицепремиерот Бојан Маричиќ не му било пријатно кога чул како група граѓани на прославата за Рамковниот договор ја исвиркаа водителката кога таа почна да ...
сите 150 | | | веќе видена

Состојбата на Крим се чинеше како огромен, непроменлив факт на теренот до вчера, или барем до минатата недела. Во 2014 година, Русија го презеде или, според ...
сите 128 | | | веќе видена

Поранешниот главен инспектор за нуклеарна енергија на Советскиот Сојуз, Владимир Кузњецов предупредува дека нуклеарната електран секој момент може да биде ...
сите 267 | | | веќе видена

Во интервју за американски Њујорк пост, објавено денеска, напаѓачот Хади Матар изјави дека „прочитал неколку страници“ од романот на Ружди „Сатански стихови“ и ...
сите 150 | | | веќе видена

Охридскиот пливачки маратон годинава нема да се одржи соопштено е по денешната средба на претседателот на државата Стево Пендаровски со претседателот на ...
сите 46 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Утре пристигнува големата пратка со кинеските вакцини „Синовак“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: