САД ќе ставаат на црна листа и лица во Грција што работат против Договорот од Преспа, рече Стејт департментот

Извршната наредба на Бајден дозволува санкции против оние што ја потценуваат стабилноста на Западниот Балкан, каде и да се наоѓаат, се вели во изјавата на ...
| | веќе видена | слични

Европските лидери честопати изразуваат реторичка поддршка за Западен Балкан и неговиот евроатлантски пат, наводно покажувајќи загриженост за влијанието на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На првиот Скопски економски форум вицепремиерот за европски прашањаНикола Димитров повторно нагласи дека е крајно време за придвижување на процесот на ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Вицепремиерот задолжен за европски прашања, Никола Димитров, денеска на Скопскиот економски форум имаше обраќање на панелот насловен „Испорачување на ...
| | веќе видена | слични

Приоритет на владите мора да бидат кредибилни и одржливи реформи, а ЕУ мора да стои на своите заложби. Пристапот „вие испорачувате, ние испорачуваме“ мора да ...
| | веќе видена | слични

САД разочарани поради бугарската блокада во ЕУ, Германија се надева на словенечкото претседателство. Силна поддршка за продолжување на евроинтегративниот пат и ...
| | веќе видена | слични

Во рамки на дебатата посветена на ЕУ и Западниот Балкан, беа отворени прашања за иднината на пристапниот процес со земјите и регионот како двостран и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ДИМИТРОВ ВЕЛИ ДЕКА НЕ МОЖЕ ДА ИМА НАПРЕДОК КОГА БУГАРИЈА УЦЕНУВА Бугарија го прекршила членот 2 од Договор за добрососедство, изјави денеска Никола Димитров, ...
сите 329 | | | веќе видена

Засега нови рестриктивни мерки или некои препораки нема да има освен тоа што сега е како критериум за влез на настани, угостителски објекти и се бара најмалку ...
сите 485 | | | веќе видена

Охрид, 24. септември 2021 (ИНПРЕС) – Две успешни интервенции забележаа попладнево пожарникарите од охридската Територијална противпожарна единица. Во едниот ...
сите 6 | | | веќе видена

Генералниот секретар на Обединетите Нации, Антонио Гутереш, предупреди на потенцијална нова студена војна помеѓу Кина и Соединетите држави и побара од земјите ...
сите 192 | | | веќе видена

Веќе неколку дена молчат институциите за случајот со скандалозниот наместен тендер во ЈП Водовод. Наместен тендер како на филм од страна на Шилегов и ...
сите 159 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

САД ќе ставаат на црна листа и лица во Грција што работат против Договорот од Преспа, рече Стејт департментот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: