(Видео) Мицкоски: Власта ги дели луѓето на граѓани од прв и втор ред, за нас Македонија е за сите


Секој претседател на ВМРО-ДПМНЕ имал свои искушенија, ама јас видов баш се, и има навистина голема вистина во цитатот дека „тоа што нема да те убие, ќе те ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ преку статус на Фејсбук прашува: Владата од 1 јануари до 22 јуни потрошила 287 милиони евра повеќе од тоа што собрала, тоа е нов ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Колку ги чини граѓаните на Македонија политиката на Зоран Заев: Буџетскиот дефицит (повеќе потрошени пари од собрани) за периодот од 1 јануари 2021 до 22 јуни ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на својот Фејсбук профил објави колку ги чини граѓаните на Македонија политиката на Зоран Заев. Колку ги чини ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски преку статус на Фејсбук пишува дека во 2017 година го оставил ЕЛЕМ со 30 милиони евра во депозити и на сметка, а ...
| | веќе видена | слични

На својата Фејсбук страна претседателот на најголмата опозициска партија во Македонија, Христијан Мицкоски објави кратка математика за тоа колку ги чини колку ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Колку ги чини граѓаните на Македонија политиката на Зоран Заев во енергетиката за само една година: загуба на ЕЛЕМ (денешно ЕСМ) 16,8 милиони евра, загуба на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, анализира дека политиката на Зоран Заев и СДСМ придонела двете државни енергетски компании, ЕЛЕМ и МЕПСО, за само ...
| | веќе видена | слични

Во 2017 го оставив ЕЛЕМ со 30 милиони евра во плус, денеска, државните компании имаат загуба од 22,8 милиони евра, пишува на социјалните мрежи лидерот на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

- Политичар кој се плаши од својот народ треба веднаш да се спакува и да ја напушти политиката. Лидерство се покажува и во добри и во лоши моменти. ...
сите 19 | | | веќе видена

Генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски, на изборната конференција на СДСМ Охрид, по која општинската организација доби нов претседател и ново ...
сите 155 | | | веќе видена

„Балканот повеќе не е темпирана бомба, туку симбол на пријателство, а регионалната иницијатива „Отворен Балкан" создава многу можности за подобар живот на ...
сите 291 | | | веќе видена

Во големиот шумски пожар што избувна на Пелопонез кај Патра, пет лица се повредени, а десетина куќи се изгорени, соопшти грчката цивилна заштита. Повредените ...
сите 139 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(Видео) Мицкоски: Власта ги дели луѓето на граѓани од прв и втор ред, за нас Македонија е за сите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: