Бектеши – Качка: Ќе се извезуваат македонски производи без царина во Украина


Со многу конструктивни предлози од двете страни, кои ја одразуваат заедничката желба да се зајакне и продлабочи билатералната економска соработка меѓу ...
| | веќе видена | слични
2 копии
11 копии

Програмата за соработка на Швајцарија со Северна Македонија 2021–2024 е израз на силната посветеност на оваа наша пријателска земја да ја продолжи поддршката ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Амбасадата на Швајцарија во Северна Македонија денес го одбележа почетокот на новата Програма за соработка 2021-2024 година преку панел дискусија со клучните ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Фатмир Битиќи, заменик на Претседателот на Владата задолжен за економски прашања, координација на економските ресори и инвестиции заедно со премиерот Зоран ...
| | веќе видена | слични

Ова го изјави премиерот Заев на денешната промоција на Програмата каде беа присутни и заменик-претседателот на Владата задолжен за економски прашања, ...
| | веќе видена | слични

Вицепремиерот за економски прашања, Фатмир Битиќи, денеска имал средба со претставници на реномирана светска компанија за недвижности за време на неговата ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Време зa читање: 2 минути Потпретседателот на Владата задолжен за економски прашања, координација на економските ресори и инвестиции, Фатмир Битиќи во рамки на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Пред се би сакала да обрнеме внимание на моментот на морбидниот настан од минатата недела во која што животот го загубија 14 лица. Тие не го загубија животот ...
сите 855 | | | веќе видена

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски на денешната прес конференција во врска со трагедијата во Тетово и прашањето за оставки во Владата истакна ...
сите 212 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција пред два дена ја добило документацијата за модуларната болница во Тетово од Бирото за ...
сите 477 | | | веќе видена

Османи на денешната прес-конференција истакна дека посмислена, поцелисходна ќе биде одлуката која што ќе се заснова на објективни факти отколку само на ...
сите 247 | | | веќе видена

Како може Брезовица да се поврзе со Шар Планина, прашуваат од иницијативата „Да ја спасиме Шар Планина“, по вчерашниот договор потпишан меѓу Република Косово и ...
сите 111 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бектеши – Качка: Ќе се извезуваат македонски производи без царина во Украина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: