Во САД од коронавирус умреа повеќе од 600.000 лица


Најголемиот австралиски град Сиднеј повторно воведе „благи“ ограничувања за спречување на ширењето на многу заразната делта варијанта на корона вирусот, ...
| | веќе видена | слични
21 копии

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 2.466 тестирања, а регистрирани ...
| | веќе видена | слични

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа била регистрирана смрт на едно лице заразено со коронавирус од Кичево на возраст од 39 години ...
| | веќе видена | слични

Во вкупно 12 во Македонија во моментов нема ниту еден активен случај на коронавирус, а во 8 има само по еден, стои во последниот извештај на Министерството за ...
| | веќе видена | слични

Триесет и деветгодишно лице од Кичево е пријавено за починато од ковид-19 во болнички услови во изминатите 24 часа, соопшти Министерството за здравство. Во ...
| | веќе видена | слични

Од Скопје –  3, Куманово и Тетово – по 1. Регистрирани се 8 оздравени пациенти од: Скопје и Тетово – по 2, Кичево, Гевгелија, Валандово  и Демир Хисар – по 1. ...
| | веќе видена | слични

Димитри Песков, портпаролот на рускиот претседател, скокот на бројот на заразени, го правда со „лукавиот карактер“ на вирусот, што може да се земе како валиден ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Зголемен е бројот на повици во Службата за Итна медицинска помош во Скопје, а екипите од изутрината, досега, интервенираа кај 30 случаи. Граѓаните кои бараат ...
сите 104 | | | веќе видена

Постојаниот координатор на Обединетите нации во Северна Македонија, Росана Дуџак, ја поздравува одлуката Охридскиот регион да не биде ставен на Листата светски ...
сите 187 | | | веќе видена

Борбата против криминалот и корупцијата продолжува и никој нема да биде поштеден од какви било индиции или постапки коишто се незаконски, порача премиерот, ...
сите 215 | | | веќе видена

Како дел од церемонијата на потпишување на договорот и меморандумите денеска беше објавено новото име на иницијативата позната како Мини Шенген која се ќе се ...
сите 220 | | | веќе видена

На добро информираната јавност не и е јасно зошто се случува операција за спасување на владата на Заев ако СДСМ е толку многу силна на Анкетите како што тврди ...
сите 99 | | | веќе видена

Дваесет и седумгодишно момче од Македонска Каменица е прободено во викенд куќа во Поточко маало во Македонска Каменица. Настанот кој е потврден од полициските ...
сите 270 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во САД од коронавирус умреа повеќе од 600.000 лица

Од:
До кого (е-маил):
Порака: