На самитот на НАТО вчера Заев го поканил Бајден да дојде во Македонија


2 копии

Малкумина од американските претседатели стапиле на таа функција со многу поминати километри стекнати во текот на меѓународнит патувања, но тоа не е случај со ...
| | веќе видена | слични

Денешната изјава на Кина е втор пат за исто толку денови да се спротивстави на критиките од западните меѓународни сојузи Пекинг вели дека описот на НАТО дека ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Зоран Заев кој вчера во Брисел имаше средба со американскиот претседател Џо Бајден, денеска на прес-конференција изнесе детали за состанокот. Рече ...
| | веќе видена | слични

Еден од лидерите на Демократскиот фронт, Милан Кнежевиќ, објави снимка од средбата меѓу премиерот на Црна Гора, Здравко Кривокапиќ и претседателот на САД, Џо ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

-Ако е точно дека главниот аргумент е дека водењето на седницата е спротивно на деловник, тогаш тоа евентуално би било неделовничко работење а не организирање ...
сите 165 | | | веќе видена

81 нов случај на Ковид-19, при направени 5.315 тестирања во последните 24 часа, нема починати, а оздравени се 12 пациенти. Министерот за здравство, Венко ...
сите 366 | | | веќе видена

Како ќе одлучат пратениците, јас како политичар тоа ќе го поддржам, изјави денеска Зоран Заев. – Ги слушнав пратениците буквално од сите пратенички групи дека ...
сите 245 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев на седницата за пратенички прашања во Парламентот повика на одговорно однесување од сите во државата кон Охрид како природно и културно ...
сите 188 | | | веќе видена

Во последните 24 часа во Македонија е потврден 81 нов заболен со коронавирус, соопшти Министерството за здравство.Направени се 5.315 тестирања, а најголем број ...
сите 262 | | | веќе видена

Борбата против криминалот и корупцијата продолжува и никој нема да биде поштеден од какви било индиции или постапки коишто се незаконски, порача премиерот, ...
сите 236 | | | веќе видена

Како дел од церемонијата на потпишување на договорот и меморандумите денеска беше објавено новото име на иницијативата позната како Мини Шенген која се ќе се ...
сите 223 | | | веќе видена

Полицијата фатила лихвар, на кого му пронашла две возила одземени од граѓани на кои им двал лихва и потоа заглавиле, но и пари. „На 30.07.2021 во 08.20 часот, ...
сите 246 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

На самитот на НАТО вчера Заев го поканил Бајден да дојде во Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: