Заев со нов дипломатски гаф: Ќе реагираат ли Вучиќ, Рама и Курти?


Францускиот претседател Емануел Макрон вечерва во Париз изјави дека неговата земја ќе продолжи да го поддржува Косово, а истовремено ги повика Косово и Србија ...
| | веќе видена | слични

Синоќа во Собранието на Србија заврши состанокот на работната група за меѓупартиски дијалог без медијација на странци.На тој состанок, претседателот на Србија, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Денешната седница на српскиот Парламент посветена на косовското прашање и на дијалогот Белград-Приштина во Брисел помина во знак на расправата на пратеникот од ...
| | веќе видена | слични

Министерот за надворешни работи и меѓународна соработка на Република Италија, Луиџи Ди Мајо, кој денеска престојува во официјална посета на Косово, ги отфрли ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, во Собранието на Србија изјави дека ќе се обидат да изградат православна црква во Косово и Метохија, како и во Црна ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Во српското Собрание во тек е 5-та специјална седница, на која претседателот Александар Вучиќ ќе ги информира пратениците за текот на преговорите меѓу Белград ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателката на Косово, Вјоса Османи, го повтори официјалниот став дека со Србија нема да има друго решение освен взаемно признавање во сегашните граници на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Политиката не може да се меша со историјата, ниту нешто да смени. За да се гради пријателство и добри односи, треба да се изгради и пријателски амбиент. Ако ...
сите 121 | | | веќе видена

Мене ми се потребни влезните информации од извештајот, за да можам мирно да спијам и слободно да ја донесам и оправдам одлуката, без разлика дали е оставка и ...
сите 294 | | | веќе видена

Приведениот напаѓач на универзитетот во Русија, Тимур Бекмансуров објавил долго, детално објаснување за неговата подготовка за нападот, во кое тој тврди дека ...
сите 64 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи за време на посетата на Њујорк во рамките на неговото учество на 76 заседание на Генералното Собрание, го посети ...
сите 141 | | | веќе видена

Разбираме дека е уплашен, дека го чека казната од граѓаните, но по дебаклот што му се случи на ТВ дуелот, на Мицкоски не му се доволни ниту 10 интервјуа за да ...
сите 243 | | | веќе видена

Верувам дека преку дијалог и разговор заедно, можеме да бидеме повеќе од помош, отколку како во минатото пред 10-15 години, кога лидерите беа поодалечени. ...
сите 125 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев со нов дипломатски гаф: Ќе реагираат ли Вучиќ, Рама и Курти?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: