Симптомите на индискиот сој не се исти со претходниот: Главоболка, течење на нос, болка во грло

Главоболка, воспалено грло и течење на нос се најчестите пријавени симптоми на индискиот сој на коронавирусот во Велика Британија, пишува Би-Би-Си. Според ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Оттаму велат дека оваа мутација загрижува со оглед на брзината на пренесување, но и кај неа, вакцината во две дози штити од сериозна болест и смрт. -Земајќи ...
| | веќе видена | слични

Кремљ соопшти дека луѓето кои не биле вакцинирани против коронавирус и оние кои не стекнале имунитет нема да можат да работат на сите работни места во Русија. ...
| | веќе видена | слични

Во меѓувреме, кампањата за вакцинација надмина уште една позитивна граница – 150 милиони Американци се целосно вакцинирани, или околу 45 отсто од вкупното ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Осум милиони жители на кинескиот град Донггуан вчера направиле тест за Ковид-19, откако викендов биле регистрирани два случаи на заразени со „делта“ сојот на ...
| | веќе видена | слични

Вакцинацијата на бремени жени против коронавирусот ќе започне следната недела во Русија, а вакцината ќе ги заштити и новороденчињата затоа што детето ќе прима ...
| | веќе видена | слични

Варијантата делта, претходно позната како индискиот вид на ковид-19, забрзано се шири низ Стариот Континент. Таа стана доминантна во Обединетото Кралство, ...
| | веќе видена | слични

Италијанскиот премиер Марио Драги смета дека финалето на Европското првенство во фудбал не треба да се одржи во Велика Британија, како што рече, земја со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Политиката не може да се меша со историјата, ниту нешто да смени. За да се гради пријателство и добри односи, треба да се изгради и пријателски амбиент. Ако ...
сите 121 | | | веќе видена

Мене ми се потребни влезните информации од извештајот, за да можам мирно да спијам и слободно да ја донесам и оправдам одлуката, без разлика дали е оставка и ...
сите 294 | | | веќе видена

Приведениот напаѓач на универзитетот во Русија, Тимур Бекмансуров објавил долго, детално објаснување за неговата подготовка за нападот, во кое тој тврди дека ...
сите 64 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи за време на посетата на Њујорк во рамките на неговото учество на 76 заседание на Генералното Собрание, го посети ...
сите 141 | | | веќе видена

Разбираме дека е уплашен, дека го чека казната од граѓаните, но по дебаклот што му се случи на ТВ дуелот, на Мицкоски не му се доволни ниту 10 интервјуа за да ...
сите 243 | | | веќе видена

Верувам дека преку дијалог и разговор заедно, можеме да бидеме повеќе од помош, отколку како во минатото пред 10-15 години, кога лидерите беа поодалечени. ...
сите 125 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Симптомите на индискиот сој не се исти со претходниот: Главоболка, течење на нос, болка во грло

Од:
До кого (е-маил):
Порака: