Симптомите на индискиот сој не се исти со претходниот: Главоболка, течење на нос, болка во грло

Главоболка, воспалено грло и течење на нос се најчестите пријавени симптоми на индискиот сој на коронавирусот во Велика Британија, пишува Би-Би-Си. Според ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Оттаму велат дека оваа мутација загрижува со оглед на брзината на пренесување, но и кај неа, вакцината во две дози штити од сериозна болест и смрт. -Земајќи ...
| | веќе видена | слични

Кремљ соопшти дека луѓето кои не биле вакцинирани против коронавирус и оние кои не стекнале имунитет нема да можат да работат на сите работни места во Русија. ...
| | веќе видена | слични

Во меѓувреме, кампањата за вакцинација надмина уште една позитивна граница – 150 милиони Американци се целосно вакцинирани, или околу 45 отсто од вкупното ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Осум милиони жители на кинескиот град Донггуан вчера направиле тест за Ковид-19, откако викендов биле регистрирани два случаи на заразени со „делта“ сојот на ...
| | веќе видена | слични

Вакцинацијата на бремени жени против коронавирусот ќе започне следната недела во Русија, а вакцината ќе ги заштити и новороденчињата затоа што детето ќе прима ...
| | веќе видена | слични

Варијантата делта, претходно позната како индискиот вид на ковид-19, забрзано се шири низ Стариот Континент. Таа стана доминантна во Обединетото Кралство, ...
| | веќе видена | слични

Италијанскиот премиер Марио Драги смета дека финалето на Европското првенство во фудбал не треба да се одржи во Велика Британија, како што рече, земја со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ОХРИД ГО ЗАДРЖА СТАТУСОТ НА УНЕСКО Министерот за животна средина и просторно планирање Насер Нуредини во своето обраќање на сесијата на Комитетот на УНЕСКО ...
сите 162 | | | веќе видена

– Почитувани помагатели и лични асистенти на лицата со оштетен вид, ова е QR кодот коj директно ве води до платформата за симнување на македонската верзија на ...
сите 111 | | | веќе видена

Силно невреме повторно ја погоди Белгија. Погодени се провинциите југоисточно од Брисел, направена е голема материјална штета. Се очекува дождот во Белгија да ...
сите 106 | | | веќе видена

Северна Македонија и понатаму ги истражува сите легални начини како поранешниот премиер Груевски да биде вратен назад, со цел да ја отслужи казната изречена од ...
сите 45 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Симптомите на индискиот сој не се исти со претходниот: Главоболка, течење на нос, болка во грло

Од:
До кого (е-маил):
Порака: