1 починат и 4 нови случаи на Ковид-19 во земјава

2 копии

Осум милиони жители на кинескиот град Донггуан вчера направиле тест за Ковид-19, откако викендов биле регистрирани два случаи на заразени со „делта“ сојот на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вакцинацијата на бремени жени против коронавирусот ќе започне следната недела во Русија, а вакцината ќе ги заштити и новороденчињата затоа што детето ќе прима ...
| | веќе видена | слични

Варијантата делта, претходно позната како индискиот вид на ковид-19, забрзано се шири низ Стариот Континент. Таа стана доминантна во Обединетото Кралство, ...
| | веќе видена | слични
4 копии
3 копии

Рускиот институт „Гамалеа“, кој ја разви вакцината против коронавирус „Спутник V“, соопшти денеска дека заштитува од „сите познати соеви (варијанти)“ на ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство Венко Филипче вчера ја оцени состојбата со ковид како прилично стабилна, на што упатува малиот број на новодијагностицирани и на приеми ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ширењето на индискиот сој на коронавирус во Германија може натамошно да го отежне постигнувањето колективен имунитет, тврди германски експерт. Делта ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Постојаниот координатор на Обединетите нации во Северна Македонија, Росана Дуџак, ја поздравува одлуката Охридскиот регион да не биде ставен на Листата светски ...
сите 180 | | | веќе видена

Дваесет и седумгодишно момче од Македонска Каменица е прободено во викенд куќа во Поточко маало во Македонска Каменица. Настанот кој е потврден од полициските ...
сите 273 | | | веќе видена

Како дел од церемонијата на потпишување на договорот и меморандумите денеска беше објавено новото име на иницијативата позната како Мини Шенген која се ќе се ...
сите 220 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

1 починат и 4 нови случаи на Ковид-19 во земјава

Од:
До кого (е-маил):
Порака: