Нагло опаѓање на бројот на починати лица од коронавирус во САД


11 копии

Во последните 24 часа се пријавени 283 нови случаи, што претставува значително зголемување за земјата, која е една од најуспешните во вакцинирањето на ...
| | веќе видена | слични

Директорот на хрватскиот Завод за јавно здравје, Крунослав Цапак денеска изјави дека наесен дефинитивно ќе стартуваат со вакцинација на младите од 12 до 18 ...
| | веќе видена | слични

Младите во Грција кои се вакцинирани против коронавирусот наскоро ќе добијат не само заштита од КОВИД 19, туку и платежна картичка вредна 150 евра. Младите во ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Главниот град на Обединетите Арапски Емирати, Абу Даби, објави голем број јавни места кои наскоро ќе бидат отворени само за лица вакцинирани против ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денеска на Меѓународниот аеродром во Скопје пристигнаа 44 граѓани од Авганистан, односно од организацијата „Тиркиз моунтејн“ (Тurquoise Мountаin). Овие лица се ...
сите 80 | | | веќе видена

Денес во билтенот на Министерството за здравство, најмладиот починат од коронавирусот е 30 годишен пациент од Валандово. Пријавени се 12 починати лица: 10 ...
сите 363 | | | веќе видена

Скопјанец ја оставил вратата од домот отклучена, пo што двајца насилници упаднале и го истепале. Насилниците упаднале во домот во скопското село Идризово и ...
сите 161 | | | веќе видена

Хрватскиот епидемиолог од Заводот за јавно здравство, Ива Пем Новосел, гостуваше во ХРТ каде зборуваше за состојбата со коронавирусот. Таа вели дека и ...
сите 175 | | | веќе видена

Подигнување на квалитетот на услугите во предучилишното образование и грижа што треба да доведе до поголеми образовни постигнувања, личен развој и социјална ...
сите 213 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нагло опаѓање на бројот на починати лица од коронавирус во САД

Од:
До кого (е-маил):
Порака: