Марио Холцнер: Економски ќе се исплатеше да се зачуваше Југославија


7 копии

Иднината на Европа без автентичното место на Западен Балкан, е бесмислено. Крајно време е Европската Унија да го исполни сопственото ветување за почеток на ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Премиерот Зоран Заев, придружуван од вицепремиерот за европски прашања, Никола Димитров, вчера оствари билатерална средба со австрискиот канцелар и домаќин на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Македонија сработи одлично на патот на евроинтеграциите, напиша денеска на твитер австрискиот канцелар Себастијан Курц, по средбата со премиерот Зоран Заев на ...
| | веќе видена | слични

Словенечкиот претседател Борут Пахор нагласи денеска дека една од првите задачи при претседавањето на Словенија со ЕУ ќе биде деблокирање на почетокот на ...
| | веќе видена | слични

Премиерот на Србија, Ана Брнабиќ, изјави дека има членки на Европската унија кои се апсолутно против проширувањето на ЕУ, но тие не го кажуваат тоа отворено, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Крајно време е Северна Македонија да ги започне преговорите со ЕУ и да ја интензивира сопствената и регионалната европеизација преку отворањето на поглавјата ...
| | веќе видена | слични

Самитот за Западен Балкан, што се одржа денес во Виена, не заврши со усвојување на заедничка декларација. Како што дознава Блиц.рс, косовскиот премиер Албин ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денешната одлука на судот за 27 април е темпирана и планирана прeсуда која има за цел да создава страв кај политичките непријатели на Зоран Заев и целосно ја ...
сите 142 | | | веќе видена

Времето денеска ќе биде сончево и многу топло со слаб до умерен ветер претежно од западен правец. Минималната температура ќе се движи од 14 до 23, а ...
сите 384 | | | веќе видена

Од граѓанска иницијатива „Зелен хуман град“ велат дека се револтирани од изјавата на премиерот Зоран Заев за прагот за независните листи на локално ниво од ...
сите 228 | | | веќе видена

Постојаниот координатор на Обединетите нации во Северна Македонија, Росана Дуџак, ја поздравува одлуката Охридскиот регион да не биде ставен на Листата светски ...
сите 154 | | | веќе видена

Вчерашната бројка на 81 новозаразени дополнително ја зголеми загриженоста, откако овој тренд е во постојан пораст неколку дена. Откако вчера на листата се ...
сите 197 | | | веќе видена

Главниот епидемиолог на Исланд, Торолфур Гуднасон изјави дека не може да исклучи дека неодамна воведените ограничувања поради ковид, може да траат и до 15 ...
сите 368 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Марио Холцнер: Економски ќе се исплатеше да се зачуваше Југославија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: