Иднината на Европа е со Западен Балкан, постои силна поддршка за политиката на проширување, пораки од Самитот во Виена


Иднината на Европа без автентичното место на Западен Балкан, е бесмислено. Крајно време е Европската Унија да го исполни сопственото ветување за почеток на ...
| | веќе видена | слични

Ако има еден колатерален позитивен ефект од оваа блокада, тоа е дека граѓаните се сплотија во солидаризирање во случајот кон македонскиот народ, бидејќи на ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Целосен договор со Бугарија треба да има три компоненти – билатерално дефиниран патоказ, португалскиот предлог за неговата позиција во европскиот процес и ...
| | веќе видена | слични

Таков договор е можен во септември годинава, според шефот на дипломатијата Бујар Османи, но за тоа е потребно во наредниот период да се продолжи, така што ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Петте барања до Македонија кои ги објави бугарското МНР не се ништо друго туку маркетиншки трик , смета претседателот Пендаровски. Вистинската пречка за ...
| | веќе видена | слични

Преговорите со Бугарија се во насока на точките кои вчера ги објави бугарското МНР, потврди министерот Османи. Станува збор за пет точки. -Македонија да ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Македонскиот министер за надворешни работи Бујар Османи во врска со објавениот допис од страна на бугарското МНР вели дека писмото од бугарскиот министер за ...
| | веќе видена | слични

Шести октомври е новиот датум во кој земјата очекува некакво поместување на позициите со соседна Бугарија, брифираат владини извори за ТВ24. Во очекување на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Целосен договор треба да ги има решенијата од португалскиот предлог, дефиниран патоказ и зелено светло за почеток на преговорите. Тогаш двете страни сме ги ...
| | веќе видена | слични

Идеите на македонската Влада што ги објави бугарското МНР во насока за решавање на отворените прашања меѓу двете земји ќе станат обврска само доколку Бугарија ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Гори и во близина на Прилеп. Читател на Македонски медиа сервис пак , преку фотографија извести дека гори и на планинскиот превој Плетвар во близина на ...
сите 301 | | | веќе видена

Дека последните анализи се во тек пред потпишување на рамковниот договор за изградба на брзата пруга Белград-Ниш-Прешево, соопшти денеска претседателот на ...
сите 535 | | | веќе видена

Министерството за труд и социјална политика ги повикува работодавачите, негователите и воспитувачите во градинките, вработените во Центрите за социјална ...
сите 155 | | | веќе видена

На денешната седница владата ја разреши Ана Петровска од функцијата в.д. Директорка на Државниот инспекторат за животна средина (дижс) и на нејзино место го ...
сите 72 | | | веќе видена

СЗО повикува на мораториум за третата доза барем до крајот на септември, за да му се даде на светот шанса да ја постигне својата цел да вакцинира најмалку 10 ...
сите 486 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Иднината на Европа е со Западен Балкан, постои силна поддршка за политиката на проширување, пораки од Самитот во Виена

Од:
До кого (е-маил):
Порака: