Почина авторката Лусинда Рајли – Reporter.mk

По четиригодишна борба со ракот, книжевниот свет денес ја загуби Лусинда Рајли, вистински мајстор на пишаниот збор и една од најчитаните писателки во ...
| | веќе видена | слични

Почина познатата писателка и новелистка, во чии дела ужива и публиката во Македонија. На официјалната страница на Фејсбук, како и на профилот на Твитер, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски вели дека партијата продолжува со организирање на предупредувачки протести во насока на фактите, а тоа е дека ...
сите 431 | | | веќе видена

Филипче: Се посвесни се семејствата за тоа какво добро дело прават кога ќе се согласат да се донираат органите од пациенти Пациентот со трансплантирано срце ...
сите 114 | | | веќе видена

Премиерот, Зоран Заев, денеска имаше средба со амбасадорката на Соединетите Американски Држави, Кејт Брнз, при што во фокусот на разговорите беше извршната ...
сите 299 | | | веќе видена

Цела Македонија со нетрпеливост и возбуда ја чека недела, кога во 18.00 часот, македонската фудбалска репрезентација ќе го има својот прв настап на едно големо ...
сите 229 | | | веќе видена

Повторно се затвора главниот град на Чиле, Сантијаго и покрај доброто темпо на вакцинацијата. Здравствените власти најавија повторно затворање на ...
сите 674 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски ги повика Заев, Димитров и Османи да се појават пред Собранието и пред граѓаните да објават за што преговараат со ...
сите 382 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Почина авторката Лусинда Рајли – Reporter.mk

Од:
До кого (е-маил):
Порака: